Yunusemre'de kimsesiz yaşlılara yardım eli

Güncelleme Tarihi:

Yunusemrede kimsesiz yaşlılara yardım eli
Oluşturulma Tarihi: Şubat 15, 2017 08:32

Yunusemre'de kimsesiz yaşlılara yardım eli

Haberin Devamı

MANİSA'nın Yunusemre ilçesinde hasta, yaşlı ve kimsesizlere evde bakım hizmeti götüren belediye ekipleri ayda en az iki defa ziyaret ettiği vatandaşların evinden hayır dualarıyla uğurlanıyor.

Yunusemre Belediyesi, yatalak durumda olan yaşlı, hasta ve engellilere yönelik sürdürdüğü evde bakım hizmeti ile yüz güldürüyor. İlçede iki yıl önce başlatılan evde bakım hizmetinden faydalanan 337 ihtiyaç sahibinin evine ayda en az iki defa giden ekipler, hastaların yaralarına bakıyor, şekerini-tansiyonunu ölçüyor, temizliklerine yardımcı oluyor, gereken evlerde tadilat yapıyor. Ayrıca evinde ev eşyası olmayan ihtiyaç sahibi ailelere ev eşyası alınıyor, gıda yardımında bulunuluyor. Evde bakım hizmetinden yararlanan, Topçuasım Mahallesi'nde tek başına yaşamını sürdüren 85 yaşındaki Zühre Turantekin'in evini ziyaret eden AK Partili Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi'ye AK Partili Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ve Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ahmet Mustafa Süzer de eşlik etti. Zühre Turantekin ile yakından ilgilenen Başkan Çerçi, belediye olarak her zaman yaşlı ve kimsesizlerin yanında olacaklarını söyledi. Çerçi, "Kadın ve erkek olarak ikiye ayrılan evde bakım hizmeti ekiplerimiz yaşlı, düşkün, kimsesi olan ya da olmayan bakıma muhtaç vatandaşlarımızın evinin bakımı, temizlenmesi noktasında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Evde bakım hizmeti alan kişi sayısı sürekli artış gösteriyor. Kimsesizlerin sesi olacağız" dedi.

"YUNUSEMRE BELEDİYESİ İKİNCİ AİLEM"

Yalnızlığına ortak olan belediyeye teşekkür eden 5 çocuk annesi Zühre Turantekin, 4 yıl önce eşini ve en büyük oğlunu kaybettiğini söyleyerek "Belediyenin hizmetinden çok memnunum. Geliyorlar, muhabbet ediyoruz, yalnızlığımı gideriyorlar. Hepsi çocuğum gibi. 4 çocuğum var. Bayramdan bayrama geliyorlar. 4 sene önce hem eşimi hem de en büyük oğlumu kaybettim. Benim ikinci ailem Yunusemre Belediyesi. Evin her yerini temizliyorlar. Hepsi sağolsun" diye konuştu.

Ersan ERDOĞAN/MANİSA, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!