Manisa'da KHK ile 48 belediye personeline ihraç

Güncelleme Tarihi:

Manisada KHK ile 48 belediye personeline ihraç
Oluşturulma Tarihi: Kasım 22, 2016 15:36

Manisa'da KHK ile 48 belediye personeline ihraç

Haberin Devamı

MANİSA'da son yayınlanan kanun hükmünde kararnameyle (KHK) belediyelerden 48 kişi ihraç edildi. Aynı kararnameyle 19 dernek kapatılırken, daha önce kapatma kararı alınan 3 dernek ise tekrar açıldı.
Resmi Gazetede bugün yayınlanan kanun hükmünde kararnameyle Manisa Büyükşehir Belediyesi'nden 23, Akhisar Belediyesi'nden 8, Yunusemre Belediyesi'nden 3, Turgutlu Belediyesi'nden 3, Kula Belediyesi'nden 2, Salihli Belediyesi'nden 2, Saruhanlı Belediyesi'nden 2, Soma Belediyesi'nden 2, Kırkağaç Belediyesi'nden 1, Şehzadeler Belediyesi'nden 1 ve Sarıgöl Belediyesi'nden 1 personel ihraç edildi. İhraç edilenler arasında Manisa'da daha önce Kültür Turizm İl Müdürlüğü yapan ve Manisa Büyükşehir Belediyesi'nde görevli Erdinç Karaköse ile 2014 yerel seçimlerinde MHP'den ilçe belediye başkanlığına aday olan büyükşehir personeli Cem Çöllü de yer aldı. Ayrıca Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nden 1, TKİ Soma'dan 5 , Kredi Yurtlar Kurumundan 1 , İçişlerine bağlı çeşitli kurumlardan 5 kişi de yine ihraç edildi.
ÜÇ DERNEK TEKRAR AÇILDI
Manisa'da daha önce yayınlanan KHK'larla kapatılan Morris Şinasi Milletler Arası Çocuk Sağlığı Derneği, Güplüce Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği, Manisa Merkez Efendi Eğitim ve Öğrencilere Yardım Derneği tekrar açıldı. Adrenalin Gençlik ve Eğitim Merkezi Derneği, Ahmetli Eğitim Gönüllüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Akhisar Çağlak Cami Yaptırma ve Yaşatma Eğitim ve Kültür Derneği, Akhisar Hisar Yardımlaşma Derneği, Akhisar Kasaba ve Köyleri Yardımlaşma ve Eğitim Derneği, Akhisar Kültür ve Eğitim Geliştirme Derneği, Akhisar Paşa Cami Koruma ve Hayır İşleri Yardımlaşma Derneği, Beyza Eğitim Gönüllüleri Derneği, Celal Bayar Üniversitesi Demokratik Öğrenci Derneği, Gölmarmara Eğitim Gönüllüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Güneşli Kültür ve Eğitimi Geliştirme Derneği, Kemaliye Kasabası Geliştirme Derneği, Kula Eğitim Gönüllüleri Derneği, Kula Eğitim Kültür ve Gençlik Derneği, Manisa Okyanus Eğitim Kültür Sanat Gençlik Spor Kulübü Derneği, Salihli Sanayici ve İşadamları Derneği, Sarıgöl İşadamları Derneği, Soma Eğitim ve Yardım Sevenler Derneği ile Yakamoz Gençlik Derneği ise yayınlanan kanun hükmünde kararnameyle kapatıldı.

Nermin UÇTU / MANİSA, (DHA)
 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!