Savdes-sen 6.şubesini Malatya’ya Açtı

Güncelleme Tarihi:

Savdes-sen 6.şubesini Malatya’ya Açtı
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 16, 2015 14:22

Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası(SAVDES-SEN) Malatya Şubesi Genel Başkanı Tuncay Cengiz’in katılımı ile açıldı.
Saray Mahalllesi’nde gerçekleştirilen açılışta konuşan Şube Başkanı Ruhi Arslanboğa, sendikalarının Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan devlet memurlarından oluştuğunu belirterek Türkiye geneli 8 bin 5 civarındaki üyelerinin olduğunu söyledi. Sendikanın amacının Milli Savunma Bakanlığı ve Silahlı Kuvvetlerde görev yapan memurların hak arama mücadelesine yardımcı olmak olduğunu ifade eden Arslanboğa, açılışlarına katılan tüm konuklara teşekkür etti.
Daha sonra söz alan SAVDES-SEN Genel Başkanı Tuncay Cengiz ise yeni ve genç bir sendika olmalarına rağmen camianın sorunlarını çok iyi bildiklerini ve çözüm için mücadele ettiklerini söyledi. Memur sendikaları ile hükümet arasındaki zam pazarlığına da değinen Cengiz, “Bugün Memur-Sen Konfederasyonu toplu sözleşme görüşmelerini devam ettiriyor. Gelinen noktaya baktığımızda bizimle aynı hizmet kolunda bulunan sendikanın masaya getirmiş olduğu konular tamamen bizim çalıştığımız maddelerin bire bir kopyası. Bizim yaptığımız çalışmaları bile yetkili sendika alarak bire bir aynısını kullanıyor” dedi.
Sorunların çözümü noktasında başlattıkları mücadeleleri sürdüreceklerini söyleyen Cengiz, “Mali haklarla ilgili önümüzdeki 2 ay içerisinde Ankara’da bütün teşkilatlarımızla birlikte bir eylem hazırlığı içerisindeyiz. İnşallah Anıtkabir’den başlayan ve Maliye Bankalığı ile Meclise kadar devam edecek bir yürüyüş sonrası bordro yakma eylemi ve basın açıklamamız olacak. Bütün sıkıntılarımızı mali açıdan yaşadığımız problemlerimizi taleplerimizi burada eylem planı içerisinde gerçekleştireceğiz” dedi.
Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!