Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Ergin Ergül, Konya'da

Güncelleme Tarihi:

Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Ergin Ergül, Konyada
Oluşturulma Tarihi: Aralık 12, 2014 18:50

-SÜ'de düzenlenen konferansa katılan Ergül: - "İslam dünyasının ve insanlığın en büyük sorunlarından biri insan hakları alanında. Buradan hareketle Hazreti Mevlana insanlığı tekrar barışa, huzura kavuşturacak çok değerli tespitler yapıyor. Bu yönüyle istifade etmemiz gerekiyor"

Haberin Devamı

KONYA (AA) - Konya'da düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Ergin Ergül, "İslam dünyasının ve insanlığın en büyük sorunlarından biri insan hakları alanında. Buradan hareketle Hazreti Mevlana insanlığı tekrar barışa, huzura kavuşturacak çok değerli tespitler yapıyor. Bu yönüyle istifade etmemiz gerekiyor" dedi.

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Hukuk Fakültesinde gerçekleştirilecek "İnsan Hakları ve Hz. Mevlana" konulu konferans öncesi gazetecilere açıklama yapan Ergül, 7-17 Aralık tarihlerinin, Konya, Türkiye ve Dünya için çok önemli bir zaman dilimi olduğunu söyledi.

"Hazreti Mevlana evrensel bir değerdir" diyen Ergül, konuşmasını söyle sürdürdü:

"Onun Konya'da farklı yönleriyle anılması, tanıtılması çok önemli. Ben de kendi alanım itibariyle Hz. Mevlana'yı insan hakları alanındaki tespitler ve öneriler yönüyle ele alacağım. İslam dünyasının ve insanlığın en büyük sorunlarından biri insan hakları alanında. Hazreti Mevlana'nın yaşadığı dönem de bu döneme çok benzeyen, hatta bu dönemden daha ağır insan hakları sorunlarının olduğu, büyük çatışmaların olduğu, problemlerin olduğu bir dönem. Buradan hareketle Hazreti Mevlana insanlığı tekrar barışa, huzura kavuşturacak çok değerli tespitler yapıyor. Bu yönüyle istifade etmemiz gerekiyor."

Haberin Devamı

Ergül, Hazreti Mevlana'nın her bilgi düzeyindeki insanın yararlanabileceği bir değer olduğunu ifade ederek "Çocuklarımıza ve gençlerimize tanıtmak vefa borcumuz. Bu noktadaki çabalarımızı her vesile ile artırmamız gerekiyor" diye konuştu.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!