Kocaeli Bilişim Fuarı kapılarını açıyor

Güncelleme Tarihi:

Kocaeli Bilişim Fuarı kapılarını açıyor
Oluşturulma Tarihi: Kasım 21, 2017 15:33

Kocaeli Bilişim Fuarı kapılarını açıyor

Haberin Devamı

İZMİT(Kocaeli), (DHA) - KOCAELİ Büyükşehir Belediyesi, 23-26 Kasım tarihleri arasında Kocaeli Bilişim Fuarı'nı hayata geçiriyor. Türkiye'nin ilk ve tek Bilişim Festivali niteliğindeki Kocaeli Bilişim Fuarı'nda dev teknoloji firmalarının yanı sıra bilişimin dahi isimleri bir araya gelecek.

Fuar kapsamında sanal ve artırılmış gerçeklik, bilişim, yazılım geliştirme, bilgi yönetimi, siber güvenlik sistemleri, mobil yazılım teknolojileri, tüketici elektroniği ürünleri, endüstriyel otomasyon, 3D, simülasyon, sanal gerçeklik, yeni nesil eğitim setleri, robotik, maker, akıllı ev teknolojileri, akıllı şehirler, GSM sektörü, endüstri 4.0, interaktif eğitim yazılımları, web, network ve bireysel veri güvenliği, yapay zeka, akıllı çözümler alanlarında Türkiye ve dünyada bilişim sektöründe teknolojinin geldiği son nokta belirlenecek. Ayrıca özellikle savunma alanındaki milli kurumlarımızın katılımıyla bilişimde ülkemizin geldiği düzey gözler önüne serilecek.

Dijital sektörde fuar ve festival anlayışını bir araya getirecek olan Kocaeli Bilişim Fuarı, 5 bin metrekarelik alanda misafirlerini ağırlayacak. Bilişim firmaları, alan içi ve alan dışı etkinliklerle sektöre gönül verenlerin karşısında olacak. Sanal gerçeklik uygulamaları, en gelişmiş uçuş simülatörleri, 3D yazıcılar, mobil uygulamalar, akıllı şehir sistemleri, inovatif ürünler ve görüntüleme sistemleri, sosyal medya uygulamaları, gelişmiş robotik uygulamalar gibi projelerin yanı sıra bilişim sektörünün baş döndürücü hızına eşlik edecek uygulamalarla Kocaeli Bilişim Fuarı, adeta bir bilişim festivaline dönüşecek. Turkcell, Microsoft, Samsung, Türk Telekom, Vestel, General Mobile, Havelsan, THY, Casper ve Canon gibi sektörün lokomotif firmalarının yanı sıra Kocaeli'den de bilişim firmaları fuarda açacakları stantlarda ürünlerini sergileyecek. Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Doğa Koleji, Teknoloji ve İnsan Koleji gibi eğitim kurumları da fuarda yer alacak. Fuarda ziyaretçileri 89 firma ile çeşitli alanlardan oluşan 117 farklı stant bekliyor.

KENDİ JURASSİC PARKI'NI YAP
Artırılmış gerçeklik teknolojisine sahip dinozor setleriyle her evde bir Jurassic Park olacak. Fuarda sergilenecek 3 boyutlu dinozor setleriyle çocuklar, binlerce yıl önce yaşamış dinozorlarla tanışacak. Çocuklar dinozorlarla çekilmiş fotoğraf ve kamera görüntülerini sosyal medyadan arkadaşlarıyla paylaşabilecek.

İNSANSI ROBOT SANBOT BİLİŞİM FUARI'NDA
Bilişim Fuarı'na gelenleri insansı robot Sanbot karşılayacak. İnsansı robot Sanbot karşılama, yönlendirme ve servis robotu olarak kullanılabildiği gibi, sorulan sorulara cevap veriyor, hatta satış bile yapabiliyor.

DÜNYANIN EN GELİŞMİŞ GÜVENLİKSİMÜLATÖRÜ
Fuarda Sanal Gerçeklik'in en gelişmiş örneklerinden olan 'Güvenlik Güçleri Operasyon Simülatörü' sergilenecek. Türkiye'de sanal gerçeklik sistemlerini profesyonel askeri eğitimler alanında hayata geçiren ilk örnek olan Comtra savaş simülasyonunu ilk deneyen ise o dönemde Milli Savunma Bakanı olan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık olmuştu. Bu sistem dünya üzerinde sadece ABD ve Türkiye'de bulunuyor.

MADE İN GEBZE LOGOLU ATAK ROBOT
Türkiye'nin endüstriyel robot markası olmaya aday ATAK Robot, Made in Gebze logosuyla fuarda görücüye çıkıyor. Kocaelili bilişim firmalarının da yer aldığı fuarda Made in Gebze logolu endüstriyel robot olan ATAK Robot'un çok ilgi çekmesi bekleniyor.

YENİ NESİL EĞİTİM SETLERİ
Yeni nesil eğitim modelleriyle yenilikçi, tasarımcı, üretken bireyler yetiştirmek mümkün. Oynayarak eğlenen, eğlenerek öğrenen, merak eden, çözüm üreten, sorgulayan, tasarımcı yeni bir nesil için öğretmenle öğrenciyi buluşturan yenilikçi öğrenim çözümleri, eğlenerek ve yaparak öğrenmeyi destekleyen deney setleri, çocukların bilimin heyecanıyla öz güvenlerini geliştiren eğitim setleri de Kocaeli Bilişim Fuarı'nda olacak.

HAVELSAN'DAN TAKTİK DURUM SERGİLEME SİSTEMİ
Türkiye'nin gururu Havelsan ise fuarda Holografik Durumsal Farkındalık Sistemi'ni sergileyecek. Havelsan tarafından geliştirilen sistemle ana hedef, geleneksel taktik durum sergileme sistemlerinin 2B görüntü kısıtlarını asmak ve operatörlerle taktik komutanlar için savaş alanının durumsal farkındalığını artırmak sağlanıyor.

4 GÜN SÜRECEK KONFERANS SERİSİ
Sektörün dikkat çeken isimleri ise düzenlenecek söyleşilerde deneyim paylaşımında bulunacak. Robot yapımında en tecrübeli isim olan Mehmet Halit Calayır, Türkiye'nin en genç CEO'su Kadir Can Kırkoyun, 3D ile ilgili ülkemizde ilk firmayı kuran Koray Kurhan konuşmacılar arasında yer alacak. 4 gün sürecek konferans serisinde ayrıca Zeynep Dereli, Sinan Canan, Ruhi Çenet, Zafer Demirkol, CNN Türk'ün Para Dedektifi Cem Seymen, Mehmet Ali Makbuloğlu, Muharrem Gezer, Bora Özkent, Konak Hastanesi'nden Bahadır Güngör, THY'den Mehmet Emin Sandıklı deneyim paylaşımında bulunacak.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!