Kibar Holding'den 200 milyon liralık yatırım

Güncelleme Tarihi:

Kibar Holdingden 200 milyon liralık yatırım
Oluşturulma Tarihi: Haziran 02, 2016 16:59

Kibar Holding'den 200 milyon liralık yatırım

Haberin Devamı

Faruk KIYAK/İZMİT (Kocaeli), (DHA) - KİBAR Holding, İzmit'te 200 milyon liralık yatırımla esnek ambalaj tesisinin temelini attı. Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar önümüzdeki yıllarda ambalajla ilgili yeni yatırımlarının olacağını söyledi.
Kibar Holding şirketlerinden İspak Ambalaj, İzmit Alikahya'da kurulu bulunan Asım Kibar Organize Sanayi Bölgesi'nde 200 milyon lira yatırımla esnek ambalaj tesisinin temelini attı. Temel atma törenine Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, Kibar Holding CEO'su Tamer Saka, İspak Esnek Ambalaj Genel Müdürü Eser Erginoğlu, Kocaeli Vali Yardımcıları Aziz İnce ile Osman Sarı ve çalışanlar katıldı. Tesisin ilk kısmının Kasım ayında hizmete girmesi planlanırken, yıllık 40 bin ton üretim kapasitesi ve yüksek üretim teknolojisi ile Avrupa'nın öncü firmaları arasında yer alması hedefleniyor. Baskı teknolojileri, gıda ve ilaç endüstrileri için ambalaj tasarım merkezi, solvent geri kazanım tesisi bulunacak.
Ali Kibar önümüzdeki yıllarda ambalajla ilgili yeni yatırımlarının olacağını belirterek, "Biz, Sanayi 4.0 projesine uygun bir şekilde bu yatırımı yapma kararı aldık. Yaklaşık 60 milyon Euro'luk bir yatırım. Yıllık 1 milyar 200 milyon metre civarında ambalaj mamulü üretecek. Tüm hatlarımız Sanayi 4.0 projesine uygun olacak. Buranın yapılması ile İspak'taki çalışan sayımız 450'ye yükselecek. Sanayide yeni üretim modelini bu yatırımla gündeme getireceğiz. Ülkemiz için önemli katma değerler yaratacak. Önümüzdeki yıllarda ambalajla ilgili yeni yatırımlarımız olacak" dedi.
Solvent geri kazanım tesisinin çevre açısından çok önemli bir yatırım olduğunu söyleyen Kibar, "Bir çok tesiste sorun olan solventi biz yüzde yüz geri dönüşüm sağlayacağız. Bu nedenle çevreci bir yatırım olacak. Tüm yatırımlarımızda çevreci ve geri dönüşümcü bir üretim yapıyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!