Kırklareli’nden AB ülkelerine ihracat hamlesi

Güncelleme Tarihi:

Kırklareli’nden AB ülkelerine ihracat hamlesi
Oluşturulma Tarihi: Kasım 21, 2018 11:54

Kırklareli’nden AB ülkelerine ihracat hamlesi

Haberin Devamı

Vahit İŞBAŞARAN/LÜLEBURGAZ(Kırklareli)(DHA)-KIRKLARELİ’nin Lüleburgaz ilçesinde bulunan Danone Tikveşli Gıda ve İçecek San. ve Tic. A.Ş. ile AB üyelerine yapılacak ihracat hakkında bilgilendirme görüşmesi yapıldı.

Bugüne kadar çoğunlukla yerel pazara odaklanan Danone Tikveşli Gıda ve İçecek San. ve Tic. A.Ş. , Avrupa Birliği üyelerine belli başlı  ürünleri ihraç etmek amacıyla görüş almak üzere  Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne  başvurdu. İl Müdürü Funda Eylem Özel, Gıda ve Yem Şube Müdürü Vekili Yiğit Akın ve Hayvan Sağlığı  ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Fevzi Atmaca ve  ihracat sorumlusu personelleri ile söz konusu işletmeye gidilerek, ihracatın gerçekleştirilebilmesi için gerekli prosedürün belirlenmesi hususunda bilgilendirme yapıldı.  

İşletme yetkilileri eşliğinde planlanan fabrika gezisi esnasında ihracatı yapılacak ürünler hakkında tanımlamalar yapıldı.  İhracatın yapılan ürünün ve ithalatçı ülkenin kanunlarına göre değişlik göstereceği göz önüne alınarak, farklı ülkelerin talep edebileceği laboratuvar analizleri ile mevzuat hakkında bilgilendirme yapıldı.  Her üretimin ve üretilen ürünün ihracatının ülkemize ekonomik açıdan büyük getirisi olacağı hakkında konuşan İl Müdürü Funda Eylem Özel, ülkemiz açısından bir diğer önemli faydanın ise yeni iş sahalarının yaratılmış olmasını vurgu yaparak aynı zamanda ihracatla beraber işsizlik oranının düşmesine katkı sağlayacağını söyledi. 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!