Hacılar'da adım adım kentsel dönüşüm

Güncelleme Tarihi:

Hacılarda adım adım kentsel dönüşüm
Oluşturulma Tarihi: Aralık 13, 2016 10:23

Hacılar'da adım adım kentsel dönüşüm

Haberin Devamı

KAYSERİ, (DHA) - HACILAR Belediyesi, Aşağı ve Orta Mahallelerde planlanan kentsel dönüşüm projesi konusunda vatandaşları bilgilendirmek amacıyla ikinci kez toplantı düzenledi.

Hacılar Belediyesi kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili bilgi vermek, vatandaşların sorunlarını ve isteklerini dinlemek amacıyla ikinci kez bilgilendirme toplantısı düzenledi. Hacılar Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen bilgilendirme toplantısına Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Özdoğan, Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri ve hak sahipleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kürsüye gelen Hacılar Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Özdoğan konuşmasına İstanbul’da gerçekleştirilen terör saldırısında şehit düşen polislere ve vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralananlara da acil şifalar dileyerek başladı. Özdoğan, ''Kentsel dönüşüm Hacılarımız için olmazsa olmazımız. Bu konuda tüm vatandaşlarımız da hem fikirdir. Kentsel dönüşüm projesini bu safhaya getirmek bir buçuk yılımızı aldı. Bu proje ile Hacılar daha çok devlet yatırımı alacak. Hacılar yeniden yapılanacak. Birlikte daha güzel bir Hacılar için çalışacağız'' dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Hacılar Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürü Ersel Elcuman ise 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi hakkındaki kanun çerçevesinde, kentsel dönüşüm yapılan Hacılar Orta ve Yukarı Mahalle sakinlerine projenin son durumu ve geleceği hakkında detaylı bilgiler aktardı. 

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!