Türkiye Sustu Burak Ballı Onları Konuştu

Güncelleme Tarihi:

Türkiye Sustu Burak Ballı Onları Konuştu
Oluşturulma Tarihi: Eylül 28, 2015 16:42

TÜRKİYE GENÇLİK VE SPOR KONFEDERASYONU VE SANKON'UN BAŞDANIŞMANI, YAZAR ŞAİR ŞİİR TERAPİSTİ BURAK BALLI, TRT İZMİR KENT RADYOSUNDA, TOPLUMSAL ENDİŞELERİ GİDERMEK ADINA YAPTIĞI KONUŞMALARLA TÜRKİYE'DE HEMEN HER KESİMDEN TAKDİR GÖRDÜ.

Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu ve Sankon’un Başdanışmanı, Yazar Şair Şiir Terapisti Burak Ballı, TRT İzmir Kent Radyosunda, toplumsal endişeleri gidermek adına yaptığı konuşmalarla Türkiye’de hemen her kesimden takdir gördü.
Katıldığı her platformda birlik ve beraberlik mesajlarına değinen Ballı, şöyle konuştu: "Allah’ın huzurunda her milletten, her fikirden, her görüşten insanlar sevgide birdi; nitekim fikirler ve görüşler sevgiye ayrılık getirdi. Sahi; doğru ne idi? Bizi yönetenlerin fikirleri miydi, kibir miydi, yoksa Allah’ın emri; sevgi, saygı, hoşgörü, sizin dirliğiniz, bizim birliğimiz miydi? İnsan olmanın temelindeki sevgiye görüşler mi ayrılık getirdi? Ya da bir fikrin insanoğluna dayatması mıydı ayrılıklar? Kibir doğuştan insanoğluna verilmiş ne büyük imtihandır. Kalbinde aklında kibri, kıskançlığı, hasetliği yenen; hoşgörü makamındadır. Çoğalmamız dileğiyle."
Ekim ayında yeni kitabını okuyucularıyla buluşturacak olan Burak Ballı, aynı zamanda romanında kaleme aldığı gerçek yaşam öyküsünün Sinema Filmi projesini 2016 yılında İstanbul başta olmak üzere; İzmir, Ankara, Adana, Kahramanmaraş, Gaziantep, Antalya ve birçok ilde hayata geçireceklerini belirtti. Ballı, çalışmalarında kalplerden kin duygularının arınacağı, akıllara ve doğaya sevgi zenginliği katılacak projeleri önümüzdeki günlerde somut hale getireceklerini sözlerine ekledi.
Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!