Nevvar Salih İşgören Hastanesi’ne 112 Acil İstasyonu

Güncelleme Tarihi:

Nevvar Salih İşgören Hastanesi’ne 112 Acil İstasyonu
Oluşturulma Tarihi: Aralık 29, 2015 10:39

(SOLDAN SAĞA) NEVVAR SALİH İŞGÖREN VAKFI MÜTEVELLİ HEYETİ BAŞKANI ÖMER ŞENER, YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI EROL URGUN, YÖNETİM KURULU BAŞKANI PROF. DR. MUSTAFA ÖKMEN, İZMİR VALİSİ MUSTAFA TOPRAK, İZMİR GÜNEY BÖLGESİ KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERİ PROF. DR. BEHZAT ÖZKAN, AK PARTİ MKYK ÜYESİ VE İZMİR MİLLETVEKİLİ HAMZA DAĞ, VAKIF HUKUK MÜŞAVİRİ MAKSUT KARAOSMAN, VAKIF GENEL KOORDİNATÖRÜ BERNA ŞAHİN.

Türkiye’nin en önemli butik hastanelerinden biri olarak kabul edilen Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi’ne 112 acil yardım istasyonu kurulması amacıyla İzmir Valiliğinde protokol imzalandı. Nevvar Salih İşgören Vakfı ile İzmir Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği arasında imzalanan protokol törenine katılan AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, “Bu hizmetten milletimizin bir an önce yararlanmasını temenni ediyorum” dedi.
İzmir Valisi Mustafa Toprak’ın makamında düzenlenen protokol törenine AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın yanı sıra Nevvar Salih İşgören Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Şener, Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Mustafa Ökmen, Başkan Yardımcısı Erol Urgun, Genel Koordinatör Berna Günaydın Şahin, İzmir Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Behzat Özkan ve Vakıf Hukuk Müşaviri Avukat Maksut Karaosman katıldı.
“BİR TELEFON SONRASI HİZMETE KOŞULABİLECEK”
Nevvar Salih İşgören Vakfı’nın kuruluşundan beri vakfettiği kaynaklarla birlikte önemli hizmetleri sunarak geliştirmeye devam ettiğini belirten İzmir Valisi Mustafa Toprak, “Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi’nin bünyesinde insanlarımızın bir telefonu sonrasında hizmetine koşabilecek, çağrıya cevap verebilecek modern tek katlı prefabrik 112 Acil Yardım İstasyonu’nun yapılmasıyla ilgili protokolü imzaladık. 112 Acil Yardım İstasyonu’nun hayırlı ve uğurlu olmasını bu protokolle birlikte en kısa zamanda inşaatının bitirilerek vatandaşlarımızın istifadesine sunulmasını diliyorum” dedi.
“VAKIF YÖNETİCİLERİ KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDİYOR”
Merhum Salih İşgören ile Nevvar İşgören’e rahmet dileyen ve katkılarından dolayı her zaman kendilerine minnettar olacaklarını ifade eden Vali Toprak, şöyle devam etti: “Geçmişte Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi’nin anahtar teslimini nasıl yaptılarsa bu mesuliyeti devam ettirerek oranın ihtiyaçlarına da vakıf yöneticileri katkı sağlamaya devam ediyor. Genel Sekreterimiz de sunulan bu imkanlarla birlikte devletimizin vermiş olduğu imkanlar ve orada çalışanlar aracılığıyla bu güzel hizmeti daha da taçlandırmak üzere adeta vatandaşımızın bir hizmetkarı olarak katkı sağlamaya devam ediyorlar. Kendilerine de çok teşekkür ediyorum.”
“HİZMETLERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ”
Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ökmen de “Güzel İzmirimize eğitim, sağlık, sosyal sorumluluk çerçevesinde hizmetlerimize kamu yararı çerçevesinde devam edeceğiz. Bu protokolün de bu vesileyle hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Şener ise, “Eğitim ve sağlık yatırımlarını çok önemsiyoruz” diye konuştu.
İzmir Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Behzat Özkan vatırımın hayırlı olmasını dilerken, Türkiye’de vakıf geleneğinin tarihi bir öneme sahip olduğunu belirten AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ da “Hizmetten bir an önce milletimizin istifade etmesini temenni ediyorum. Duyarlılıklarından dolayı hem vakıf yöneticilerimize hem Sayın Valimiz Mustafa Toprak’a ve genel sekreterimize teşekkür ediyorum” dedi.
2013 yılında Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın da katıldığı törenle hizmete giren , 10 bin metrekare kapalı, 7 bin 500 metrekare açık alana sahip olan 30 poliklinik ve 6 ameliyathanesi bulunan hastane 23 milyon liraya mal olmuştu. Nevvar Salih İşgören Vakfı’nın bağışlarıyla yapılan hastaneye 112 acil servisinin yanı sıra yine vakıf tarafından patoloji laboratuvarı, fizik tedavi ünitesi ve yemekhane yapılması amacıyla fizibilite çalışmalarının devam ettiği bildirildi. Bu arada yine tören sırasında İzmir Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Behzat Özkan, Nevvar Salih İşgören Vakfı’ndan Gaziemir’e bir de semt polikliniği yaptırılmasını talep etti.
Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!