İZMİR HABERLERİ

Meme büyütme, küçültme ve dikleştirme ameliyatları

Hürriyet Haber
22.01.2022 - 16:24 |Son Güncelleme :

EKOL HastanesiEstetik ve PlastikCerrahi UzmanıOpr. Dr. Anıl Özpak,meme estetiğinin,memenin boyutlarına ve pozisyonunagöre genel olarak üçeayrıldığını açıkladı.Bunların memebüyütme, memeküçültme ve memedikleştirme ameliyatları olduğunu ifade eden Özpak, şubilgileri verdi:

Hürriyet Haber

Meme büyütme ameliyatının, küçük olan meme boyutundan psikososyal olarak etkilenen, 18 yaşını doldurmuş kadın hastalarda yapılan estetik ameliyatlar olduğunu belirten Opr. Dr. Anıl Özpak, “Meme büyütme ameliyatında, silikon protezler kullanılmaktadır. Silikonlar etkili ve kalıcı meme büyütme yöntemlerinden biridir. Buna ek olarak meme büyütme için bazen tek başına, bazen kombine olarak yağ enjeksiyonu kullanılabilir. Tercih edilen meme görüntüsüne göre, yuvarlak veya su damlası şekillerindeki meme silikonları, büyük ya da küçük boylarda seçilerek yerleştirilir. Meme büyütme ameliyatında kol altından, meme başı çevresinde veya meme altından kesiler açılır ve silikonlar bu kesilerden yerleştirilir. Gerekliyse yağ enjeksiyonuyla da silikonla oluşturulan görünüm desteklenir ve kesiler dikilerek ameliyat sonlandırılır” dedi.

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

Bu ameliyatta, meme altından, meme ucu etrafından kesiler açıldığını dile getiren Özpak, “Memenin fazla büyük görünmesine sebep olan yağ dokuları çıkartılır ve meme ucu uygun şekilde yukarı doğru çekilir. Bunun sebebi, küçültülen memeye göre meme ucunun aşağıda kalmaması ve sarkmış bir görüntü yaratmamasıdır. Sonra fazla deri kesilir ve kesiler dikilir” diye konuştu.

MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATI

Meme dikleştirme ameliyatının, sarkan, içi boşalan ve dik görüntüsünü kaybeden memeler için yapılan bir estetik ameliyat olduğu bilgisini paylaşan Özpak, şöyle devam etti: “Meme dikleştirme ameliyatında, meme altından ve meme ucu etrafından kesiler açılır. Yağ dokuları yukarı taşınır, meme ucu uygun şekilde yukarı konumlanır ve fazla deri kesilir. Ek olarak silikon protez kullanılarak hacim artışı ve sıkı görüntü de sağlanabilir. Ameliyatlar genel anestezi altında yapılır.

BUNLARA DİKKAT EDİN

EKOL Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Anıl Özpak, meme estetiği ameliyatlarından sonra dikişleri zorlamamak ve hijyen kurallarına özen göstermek gerektiğini vurguladı. Bunlara ek olarak bir süre için sıcak su ile duş almak, özel bandajları doktorun belirttiği sürede kullanmak, sutyene dikkat etmek gerektiğini belirten Özpak, “Dikkat edildiğinde iyileşme süresi hem sorunsuz gerçekleşir hem de hızlanır. Bu sayede meme estetiği ameliyatlarının sonuçları daha kaliteli şekilde gözlenebilir ve siz de orantısız, fazla büyük ya da fazla küçük, sarkmış, estetik olmayan meme görüntüsünden kurtulursunuz” diye konuştu.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Meme büyütme, küçültme ve dikleştirme ameliyatları haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

19 Mayıs 2022, Perşembe
 • İmsak
  04:09
 • Güneş
  05:50
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  17:05
 • Akşam
  20:26
 • Yatsı
  22:00
Sayfa Başı