Karşıyaka’dan Barışa ‘Yelken’ Açtılar

Güncelleme Tarihi:

Karşıyaka’dan Barışa ‘Yelken’ Açtılar
Oluşturulma Tarihi: Eylül 10, 2015 12:56

KARŞIYAKA BELEDİYESİ BARIŞ KUPASI LASER 4.7 GENEL KATEGORİSİ'NDE BİRİNCİ OLAN BARSGAN DÖKMECİ (MARMARA YELKEN), İKİNCİ NİYAZİ HASAN BULUT (GALATASARAY YELKEN) VE ÜÇÜNCÜ BARBAROS HEKİMOĞLU'NA (KSK YELKEN) ÖDÜLLERİNİ KARŞIYAKA BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN MUTLU AKPINAR TAKDİM ETTİ. TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONU TARAFINDAN DÜZENLENEN ‘TÜRKİYE LASER ŞAMPİYONASI’NA EV SAHİPLİĞİ YAPAN KARŞIYAKA’DA YELKENLER 9 EYLÜL KURTULUŞ GÜNÜ İÇİN AÇILDI.

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen ‘Türkiye Laser Şampiyonası’na ev sahipliği yapan Karşıyaka’da yelkenler 9 Eylül kurtuluş günü için açıldı. 40 spor kulübünden 130 sporcunun katıldığı turnuva Karşıyaka Belediyesi Barış Kupası ile başladı.
BÜYÜK BULUŞMA
Türkiye Yelken Federasyonu’nun 9 Eylül - 13 Eylül tarihleri arasında düzenlediği Türkiye Laser Şampiyonası, Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi’nde başladı. Karşıyaka Belediyesi’nin de destekçileri arasında yer aldığı şampiyonaya, Türkiye’nin farklı illerinden 40 spor kulübü ile 130’a yakın sporcu katıldı.
93. YIL ONURU
Dev organizasyonun 9 Eylül’de gerçekleşen ilk etabı, İzmir’in 93’üncü kurtuluş yıldönümü onuruna, ‘Karşıyaka Belediyesi Barış Kupası’ olarak adlandırıldı. 8 farklı kategoride gerçekleşen yarışta 99 sporcu yelken açtı. Özel kupa için kıyasıya mücadele eden yelkenciler, renkli görüntüler oluşturdu. Her kategoride ilk 3’e giren başarılı sporculara ödüllerini ve kupalarını Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar takdim etti.
SPORA TAM DESTEK
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “İzmir özel bir kent. Burada olmaktan, Karşıyaka’da yaşamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Belediye olarak, popüler spor dallarının yanında, alternatif spora da her zaman destek verdik, veriyoruz. Denizi daha etkin kullanmak adına yelken branşını da önemsiyoruz. Şampiyonaya katılan tüm sporcularımızı ve ailelerini kutluyorum. Türkiye’nin ilk Aktif Şehir unvanına sahip belediyesi olarak kültürel ve sportif etkinliklerimizi sürdüreceğiz” dedi.
(MD-Y)
Fotoğraf altı: Karşıyaka Belediyesi Barış Kupası Laser 4.7 Genel Kategorisi’nde birinci olan Barsgan Dökmeci (Marmara Yelken), ikinci Niyazi Hasan Bulut (Galatasaray Yelken) ve üçüncü Barbaros Hekimoğlu’na (KSK Yelken) ödüllerini Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar takdim etti.
Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!