Karataş'a yakışacak

Güncelleme Tarihi:

Karataşa yakışacak
Oluşturulma Tarihi: Kasım 08, 2016 12:16

KONAK Belediyesi'nin İzmir'in Karataş semtinde hizmete açacağı Dario Moreno Sanat Merkezi'nde hazırlıklar tamamlandı.

Haberin Devamı


Birkaç ay öncesine kadar harabe görünümündeki üç katlı bina yapılan kurul onaylı tadilat çalışmasıyla bambaşka bir görünüme kavuştu. Tarihi Asansör'e komşu da olan merkez, hizmete girdiğinde bölgeye yeni bir soluk getirecek. Tadilat çalışmaları sona eren ve tabelası asılan merkezde açılış öncesi son hazırlıkları inceleyen Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, yeni görünümüyle büyük beğeni kazanan binada Karataş Semti'nin adına ve geleneğini uygun işler yapılacağını söyledi.
Tarihi Asansör'e komşu olan merkezin İzmir'in önemli değerlerinden Dario Moreno adını taşıyacağını belirten Pekdaş, “Karataş, İzmir'in en önemli yerlerinden birisi. Karataş 1900'lerin başından itibaren çok kültürlü yaşamın var olduğu bir mahalledir. Burası geçmişten günümüze hem düşün hem sanat alanında pek çok önemli değerler çıkarmıştır. Bu değerlerin farkına varılması ve İzmir kimliğinde var olan bu değerlerin İzmir'de yaşayan çocuklara, gençlere rehber olması, onlar tarafından özümsenmesi bizim en büyük isteğimiz. Bu nedenle Karataş'ta bir sanat merkezinin var olması bizleri son derece mutlu ediyor ve gururlandırıyor" dedi.

Haberin Devamı


AÇILIŞI COŞKULU OLACAK
Kısa süre sonra hizmete girecek olan sanat merkezinin hem semt sakinlerinde hem de çevredeki esnafta büyük bir sevinç yarattığını dile getiren Başkan Pekdaş, "Amacımız bu sokağın konseptine, ruhuna uygun bir sanat merkezi yaratmaktı. Bu merkezde çocukların, gençlerin sanatla yetişmesini sağlamayı hedefliyoruz. Önümüzdeki günlerde İzmirli hemşehrilerimizle birlikte bu merkezimizi coşkulu, neşeli, umutlu bir törenle hizmete açacağız" diye konuştu.

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!