İstihdamda kadınlara öncelik

Güncelleme Tarihi:

İstihdamda kadınlara öncelik
Oluşturulma Tarihi: Mart 03, 2022 15:31

SF Trade Genel Müdürü Aylin Gözay, kadınların iş dünyasında her konuda başarılı olduklarını belirtti. Kurum olarak kadın çalışan istihdamını desteklediklerini söyleyen Gözay, deri ve tekstil ürünlerinde geniş bir ürün yelpazesiyle hizmet verdiklerini dile getirdi. Gözay, “İş yaşamında kadın çalışana yönelik ayrımcı bakış açısının olmadığı bir düzen hedefiyle kadınları desteklemek önceliğimiz. Sürdürülebilir ekonomik büyümenin, üretime katkı sağlayan kadınlarla mümkün olduğuna inanıyoruz” dedi.

Haberin Devamı

İstihdamda kadınlara öncelik


ORAN YÜZDE 56
Kız çocuklarının eğitiminden başlayan bir süreçle kadınların iş hayatına kazandırılmasının önemini vurgulayan Gözay, ekonomik gelişim için üretim sektörünün öne çıktığını ve kadınların iş hayatının her kademesinde varlığının yaşamsal bir unsur olduğunu da vurguladı. Aylin Gözay 2021 yılında gerçekleştirdikleri yüzde 16’lık istihdam artışının yarısının kadınlardan oluştuğunu söyledi. SF Trade bünyesinde kadınların istihdam edilme oranının yüzde 56 olduğunu anlatan Aylin Gözay, şöyle devam etti:

MARKAYA GÜÇ KATIYOR
“Deri ve tekstil sektöründe hem Türkiye’de hem de yurtdışındaki üretimlerimizle uluslararası firmalara çözüm ortaklığı sunuyoruz. Teknolojinin bütün olanaklarından faydalanıyoruz. Ürünlerimizin çoğunda insan emeğinin de yoğun olarak kullanılması gerekiyor. Kadın çalışan istihdamının öneminin bilincinde olarak tüm çalışanlarımızın yüzde 56’sını; beyaz yakalı çalışanların da yüzde 68’ini kadınlar oluşturuyor. Üst yönetimimizin ben dahil yüzde 65’i ise kadınlardan oluşuyor. Kadınların iş hayatında çok daha titiz, özenli ve sorumluluk sahibi oldukları için bizlere güç katıyor. Üstelik işlerini sahiplenip, takım çalışmasına da uygun oldukları için anaç yönleriyle huzurlu bir çalışma ortamı sunuyorlar.”

Haberin Devamı


İLK ADIM
2003’TE
FİRMA olarak 4 farklı sektörde birden üretim yaptıklarına dikkat çeken Gözay, “2003 yılında bebek ürün grupları üzerine faaliyete başladık. Kısa sürede ürün gamına medikal tekstiller, koruyucu spor ekipmanları ve otomotiv lojistik kılıflarını da ekleyerek gelişimimizi sürdürdük. Teknik tekstil tarafında büyürken; 2009 yılında deri konfeksiyon üretimine yaptığımız yatırımla, dünyanın önde gelen lüks markalarına çanta üretimine de başladık. Yeni ürün gruplarını üretimimize dahil ederek farklı sektörlerde de yol almaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!