FETÖ'den aranan eski savcı Gültekin Avcı, İzmir'de yakalandı

Güncelleme Tarihi:

FETÖden aranan eski savcı Gültekin Avcı, İzmirde yakalandı
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 25, 2016 12:14

FETÖ'den aranan eski savcı Gültekin Avcı, İzmir'de yakalandı

Haberin Devamı

Taylan YILDIRIM/İZMİR (DHA) - FETÖ/PDY soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan eski savcı ve kapatılan Bugün gazetesi yazarı Gültekin Avcı, İzmir'in Karabağlar İlçesi'nde saklandığı evde yakalandı.
Savcılık görevinden ayrıldıktan sonra avukatlık yapmaya başlayan Gültekin Avcı, geçen Eylül ayında da, İstanbul'da Selam Tevhid soruşturmasında tutuklanmış, bir süre sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Gültekin Avcı hakkında yeniden yakalama kararı verildi.
Avcı'nın İzmir'de saklandığı bilgisini alan Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri bulunduğu bugün yeri belirledi. Gültekin Avcı, Karabağlar'da saklandığı evde yakalanırken, babası İsmail Avcı da gözaltına alındı. Eski Savcı Gültekin Avcı'nın İstanbul'a gönderileceği açıklandı.
'Muta nikahı', 'Selam Tevhid Terör Örgütü', 'istihbarat' odaklı yazılarıyla kamuoyunda algı oluşturmaya çalıştığı, haklarında yakalama kararı bulunan Fethullah Gülen ve Emre Uslu ile fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ettiği, 17- 25 Aralık girişimleriyle eşzamanlı olarak operasyon düzenleme niyetiyle hareket ettiği ileri sürülen Gültekin Avcı, 'Silahlı terör örgütü kurma ve yönetmek', 'Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya ve görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etmek' ve 'Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etmekle' suçlanıyor.

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!