Diyet Kafe'ye Çölyak ve PKU'lu hasta ilgisi

Güncelleme Tarihi:

Diyet Kafeye Çölyak ve PKUlu hasta ilgisi
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 28, 2018 10:30

Diyet Kafe'ye Çölyak ve PKU'lu hasta ilgisi

Haberin Devamı

BORNOVA Belediyesi'nin çölyak hastaları ve PKU (Fenilketonüri) hastası çocukların hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla hizmete açtığı Diyet Kafe, büyük ilgi görüyor. Dramalılar Köşkü'nün bahçesinde bulunan kafeye diyetlerine uygun ürün bulmakta zorlanan hastalar geliyor.

Bornova Belediyesi, dezavantajlı vatandaşlar için de çeşitli projeler hayata geçiriyor. Down Senromlu çocukların çalıştığı +1 Down Kafe, Engelsiz Yaşam Merkezi içinde bulunan Engelsiz Kafe'nin yanında çölyak hastaları ve PKU'lu çocuklar için de 'Diyet Kafe' ile hizmet veriyor. Dramalılar Köşkü Kent Arşivi ve Müzesi içindeki Diyet Kafe çölyak ve fenilketonürili bireylerin diyetlerine uygun ürünlerin bulunduğu bir mekan olarak faaliyet gösteriyor.

Glutensiz ürünlerin satışının yapıldığı kafede düşük protenli kurabiye, pizza, salata ve pasta gibi ürünler de bulunuyor. Ayrıca içerisinde çocuk oyun alanı da bulunan kafe çocuklar için düzenlenen farklı etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Yeni yıl partisi ve doğum günü partileri de düzenlenirken, özel bireyler diyetlerine uygun ürünleri rahatça yiyebiliyor.

Çölyak ve PKU hastaları özel diyetleri dışında hiçbir şey tüketemediklerini belirten Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, "Onlara hizmet verecek yerler ne yazık ki yok. Biz de bu açığı kapatıyoruz" dedi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!