Ballı, Film Şirketlerinin Yeni Gözdesi

Güncelleme Tarihi:

Ballı, Film Şirketlerinin Yeni Gözdesi
Oluşturulma Tarihi: Mart 03, 2015 15:33

ÇUKUROVA’NIN YETİŞTİRDİĞİ ÜNLÜ ŞAİR BURAK BALLI, ŞİİRLERİNİN YANI SIRA BU SEFERDE SENARYO YAZARAK SİNEMA SEKTÖRÜNE ADIM ATARKEN FİLM ŞİRKETLERİNİN GÖZDESİ OLMAYA DEVAM EDİYOR.

Çukurova’nın yetiştirdiği ünlü şair Burak Ballı, şiirlerinin yanı sıra bu seferde senaryo yazarak sinema sektörüne adım atarken film şirketlerinin gözdesi olmaya devam ediyor.
Sinema sektörünün ilgisini çektiğinden bahseden Ballı, “Uzun bir aradan sonra kendi hayatımı konu alan ve benden sürekli bu konuda senaryo yazmamı isteyen hatta başrol oynamamı teklif eden film şirketleriyle prensipte anlaşmış bulunuyorum, bana gösterilen bu ilgiden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
Ballı, “Saygın insanların sakin sessiz dünyasını, merkeze uzak yollarda karşılaştığı pastoral hayatı, inançlı ve muhterem kişileri, doğanın olanca şiddetini, renklerini, kimi zaman insana en yakın yanlarını gerçekçi ayrıntıları ihmal etmeden bir şiir dili ile kullandığını" söyledi.
İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş, Mersin ve Eskişehir gibi birçok şehirde şiir terapisi yaptığından bahseden Ballı, şöyle konuştu: “Estetik ile gündelik yaşam arasındaki uzaklığı yok ederek önce çağdaş Türk toplumunun sonra dünya insanının kalbine ulaşmayı hedeflediğim, bir şairin günlüğünden benim dilimden, sessiz bekleyişten şiirle başladığım o gece öncesi ve sonrası sırlarım, tecrübelerim, seyri aleme daldığım keşfettiğim anlarım, bedelini ödemekten korkmadığım hatalarımı paylaşmak bu senaryoda ayrıcalık olacaktır.”
Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!