Sultangazi’de muhtarlar toplantısı gerçekleşti

Güncelleme Tarihi:

Sultangazi’de muhtarlar toplantısı gerçekleşti
Oluşturulma Tarihi: Aralık 01, 2023 17:45

Sultangazi’de muhtarlar toplantısı gerçekleşti

Haberin Devamı

İSTANBUL, (DHA)- Sultangazi ilçesinin mahalle muhtarları ve ilçe genelindeki kurumların müdürleri Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun'un ev sahipliğindeki toplantıda bir araya geldi. Programa İstanbul Valisi Davut Gül de katıldı.

Sultangazi ilçesinin 15 mahalle muhtarı, ilçenin önemli kurumlarının müdürleri Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun'un ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Sultangazi Nikah Sarayı’nda düzenlenen programa İstanbul Valisi Davut Gül, Sultangazi Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, mahalle muhtarları, ilçe kurum müdürleri ile ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

“İLÇEDE EĞİTİM ALANINDA YATIRIM PROGRAMINDA OLAN İŞLERİN İHALE EDİLMESİNİ SAĞLIYORUZ”

Muhtarların yerel yönetimlerde önemli bir rol oynadığının altını çizen İstanbul Valisi Davut Gül, “Sultangazi, İstanbul’umuzun ilk 5 büyük ilçesinden biri. İlçede eğitim alanında yatırım programında olan işlerin ihale edilmesini sağlıyoruz. Hayırseverler başta olmak üzere 2024 yatırım programına girecek işleri planlıyoruz ve arsa üretiyoruz. Eksik kalan okullarımızı da 1 sene içerisinde temel atacak seviyeye getireceğiz. İlçemizde daha da iyisini yapacağız. Katkılarından dolayı kaymakamımıza, belediye başkanımıza ve her birinize teşekkür ediyorum. İnşallah, bir sonraki toplantıda tüm bu sorunları çözmüş olacağız” dedi.

“MUHTARLARIMIZLA İSTİŞARE İÇERİSİNDEYİZ”

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ise “Bizler Sultangazi Belediyesi olarak ilçemizi ileriye taşıyan projeleri, çalışmaları hayata geçirmeye gayret gösteriyoruz. Bizlerin görevi her mahalleye ihtiyaçlar doğrultusunda eşit hizmet götürmek. Bu doğrultuda da muhtarlar bizim sokaktaki gözümüz ve kulağımız. Mahallelere yönelik yapılacak tüm çalışmalarda muhtarlarımızla istişare içerisindeyiz” diye konuştu.

VALİ GÜL’DEN SULTANGAZİ BELEDİYESİ'NE ZİYARET

Toplantı sonrası İstanbul Valisi Davut Gül, Sultangazi Belediyesi’ni ziyaret etti. Vali Gül, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ile ilçeye dair yapılacak projeler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!