Sultangazi’de 5'inci Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası düzenlendi

Güncelleme Tarihi:

Sultangazi’de 5inci Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası düzenlendi
Oluşturulma Tarihi: Nisan 18, 2024 17:43

Sultangazi’de 5'inci Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası düzenlendi

Haberin Devamı

İSTANBUL, (DHA) - SULTANGAZİ Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle ilk ve ortaokul öğrencilerini 5’inci kez Akıl ve Zeka Oyunları'nda buluşturdu. Turnuvada dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi.

Sultangazi Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile çocukların sosyal ve zeka gelişimlerini desteklemek adına bu yıl 5’incisi olan Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası’nı düzenledi.

150 ÖĞRENCİ KATILDI

İlçedeki 25 ilkokul, 19 ortaokul olmak üzere toplam 44 okulun katıldığı etkinlikte 150 öğrenci yarıştı. Öğrenciler; mangala, pentago, qbitz, equlibrio, reverse, küre ve kulami olmak üzere 7 kategoride birinci olmak için ter döktü. Yarışmanın ardından dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

ÖDÜLLER TAKDİM EDİLDİ

Haberin Devamı

Ödül törenine Belediye Başkan Yardımcısı Nurcan Öztürkmen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Necati Tekbaş, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Dereceye giren öğrenciler, hediye ve madalyalarını Başkan Yardımcısı Nurcan Öztürkmen’in elinden aldı. Öztürkmen, “Çocuklarımızın okul öncesinden üniversite yıllarına kadar her anlarında yanlarında olmak, onların başarı ve mutluluklarına şahitlik etmek bizler için gurur verici… Bütün gençlerimizin yolları açık, başarıları daim olsun” dedi.

DERECEYE GİREN OKULLAR

İlkokul kategorisinde birinci İsmetpaşa İlkokulu, ikinci Cumhuriyet İlkokulu, üçüncü ise Cebeci Sultançiftliği İlkokulu oldu. Ortaokullar arasında ise; Sultangazi Ortaokulu birinci, Şehit Hikmet Baysal Ortaokulu ikinci ve Özel Bilgenç Koleji de üçüncü oldu.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!