Müezzinoğlu: Türkiye bağırsak temizliğini en kısa sürede yapacak (Yeniden) (2)

Güncelleme Tarihi:

Müezzinoğlu: Türkiye bağırsak temizliğini en kısa sürede yapacak (Yeniden) (2)
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 23, 2016 15:15

Müezzinoğlu: Türkiye bağırsak temizliğini en kısa sürede yapacak (Yeniden) (2)

Haberin Devamı

İhsan DÖRTKARDEŞ/İSTANBUL, (DHA)- AVCILAR’da ‘Demokrasi Nöbeti’ kapsamında toplanan yaklaşık 2 bin kişiye seslenen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili, eski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Türkiye, geçen Cuma’dan olduğundan çok daha huzurlu, güvenli, geleceği daha istikrarlı bir süreci yaşayacak, bağırsak temizliğini en kısa sürede yapacak, safralarını en kısa sürede atacaktır” dedi.
Araçlarla trafiğe kapatılan Reşit Paşa Caddesi’ndeki AK Parti binası önünde dün akşam da ‘Demokrasi nöbeti’ tutulurken, ellerinde Türk bayrakları bulunan kalabalık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine slogan attı. AK Parti İlçe örgütüne ait araçtan toplanan kalabalığa seslenen eski bakan Müezzinoğlu, halkın canı pahasına demokrasiyi koruduğunu belirterek,  “Milliyim’, ‘Yerliyim’ diyen hep birlikte ayrıştırmadan, çatıştırmadan aynı yolculuğu yapacağız" dedi. Darbe girişimine karşı çıkanların yer aldığı o fotoğrafta AK Partili, CHP’li, MHP’li, yaşlı-genci, Trakyalısı, doğulusu, güneydoğulusu, Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Alevi veya Sünni herkesin yer aldığını anlatan Mehmet Müezzinoğlu, şöyle dedi:
“O gün o tabloda büyük Türk Milleti vardı. O tabloya, bütün Türkiye sahip çıkacağız. Bu milli, yerli bir başarıdır. Bu başarı dünyada demokrasi, milli irade adına onların asla başaramayacakları güzel bir örnektir. Bu başarıya hep beraber sahip çıkacağız. İnşallah bundan sonra ’15 Temmuz Şehitler Günümüz’ olacak. Millet-devlet kaynaşması ile büyük bir zafere imza atmıştır. Millet liderine, cumhurbaşkanına, başbakanına, gazetecilerine olan güvenini canı pahasına sokakta göstermiş; ‘Sayın cumhurbaşkanı, başbakanımız dahil milletin hakkını hukukunu korumak için buradayız, meydandayız, hainlerin karşısındayız’ demiştir."
"ALLAH VERENDEN DE VERMEYENDEN DE RAZI OLSUN"
Müezzinoğlu, TBMM’de 346 milletvekilinin oyu ile olağanüstü hal uygulamasına onay verildiğini hatırlatırken, “İsterdik ki; 346 yerine 446 veya 546 olmalıydı. Olsun. Hani bir laf vardır; Allah verenden de razı olsun, vermeyenden de razı olsun, Bu ay-yıldızlı bayrak bizim bayrağımız”diye konuştu.
"İÇİMİZDEKİ FRANSIZLAR, FRANSIZ OLMAKTAN ÇIKTI"
Müezzinoğlu, şöyle devam etti:
"Çatışmaya asla prim vermeyeceğiz. CHP, pazar günü Taksim meydanında demokrasi mitingi yapacağını bildirdi. AK Parti genel merkezi ’ Biz de o mitinge katılıyoruz. Biz de sizin milletten, cumhuriyetten, cumhurdan, demokrasiden yana duruşunuzun yanındayız. Çünkü bu millet, devlet, vatan, ay- yıldızlı bayrak bizim bayrağımız’ dedi. Bunu Türkiye’nin her köşesinde daha güçlü haykıracağız. Ben daha önce diyordum ki; ‘İçimizdeki Fransızlar neden rahatsız oluyor?’ Şimdi Allah’a şükür olsun ki; içimizdeki Fransızlar da Fransız olmaktan çıktılar. Her insanımızın elini sıkın. Her insanımızın kapısını çalın. Hain olmayan, vatan, bayrak, millet, gelecek diyen her vatandaşımızla omuz omuza yürüyen ama hainlere de hep beraber tavır koyan bir yolculuğu inşallah Avcılar’da ve Türkiye’nin her köşesinde olduğu gibi daha güçlü yapalım.”

(FOTOĞRAF)


 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!