Dursun: Daha yaşanabilir bir dünya için önce çocuklarımızın bilinçlenmesi gerekiyor

Güncelleme Tarihi:

Dursun: Daha yaşanabilir bir dünya için önce çocuklarımızın bilinçlenmesi gerekiyor
Oluşturulma Tarihi: Kasım 27, 2023 17:25

Dursun: Daha yaşanabilir bir dünya için önce çocuklarımızın bilinçlenmesi gerekiyor

Haberin Devamı

İSTANBUL, (DHA)- Sultangazi Belediyesi, 18-26 Kasım Avrupa Atık Azaltım Haftası dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi. Geri dönüşümün önemine dikkat çekmek için ilçedeki okullarda aynı zamanda Çöp Deyip Geçme Harekete Geç adlı animasyon filmi izletildi. Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Küresel iklim kriziyle karşı karşıyayız. Daha yaşanabilir bir dünya için önce çocuklarımızın bilinçlenmesi gerekiyor” dedi.

Sultangazi Belediyesi, ilçe genelindeki okullarda da sıfır atık bilincinin oluşması adına titiz bir çalışma yürüttüğünü açıkladı. 18-26 Kasım Avrupa Atık Azaltım Haftası’nda ilçe genelindeki okullarda geri dönüşüme dikkat çekmek için bir etkinlik düzenlendi. Çöp Deyip Geçme Harekete Geç adlı animasyon filmi anaokulundan lise öğrencilerine gösterilerek geri dönüşümün önemine dikkat çekildi.

Çöpe giden atık miktarının azaltılması için atıkların ayrıştırılması gerektiğini, günlük hayatta küçük şeylere dikkat ederek geri dönüşüme katkı sağlanabileceğini anlatan animasyon filmini öğrenciler dikkatle izledi

“ÖNCE ÇOCUKLARIMIZIN BİLİNÇLENMESİ GEREKİYOR”

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Küresel iklim kriziyle karşı karşıyayız. Daha yaşanabilir bir dünya için önce çocuklarımızın bilinçlenmesi gerekiyor. Ağaç yaşken eğilir diyerek okullarımızda geri dönüşüm bilinci oluşturmak için gayret gösteriyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen "Sıfır Atık" projesine bizler de Sultangazi Belediyesi olarak destek veriyor, bu kapsamda ilçemizde titiz bir çalışma yürütüyoruz. Bilinçli gençlerimizle yarınlarımız daha güzel olacak” diye konuştu.

Bu hafta boyunca da okullarda izletilecek olan "Çöp Deyip Geçme Harekete Geç" adlı animasyon filminin yaklaşık 112 bin öğrenciye ulaşması hedefleniyor.

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!