Küçükçekmece’de 10’uncu Gündüz Bakımevi açıldı

Güncelleme Tarihi:

Küçükçekmece’de 10’uncu Gündüz Bakımevi açıldı
Oluşturulma Tarihi: Aralık 01, 2023 10:55

Küçükçekmece’de 10’uncu Gündüz Bakımevi açıldı

Haberin Devamı

İSTANBUL, (DHA)- Küçükçekmece’de 10’uncu Gündüz Bakımevi hizmete açıldı. 'Her Mahalleye Bir Kreş' projesini çok önemsediğini belirten Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, 31 Mart yerel seçimlerine kadar, Mehmet Akif ve Sultanmurat Mahallelerine de 2 yeni kreş açmayı planladıklarını açıkladı.

Toplumsal cinsiyet eşitliğine katkı sunmak ve eğitimde fırsat eşitliği sağlamak adına projeyi çok önemsediklerini ifade eden Çebi, “Küçükçekmece’de belediye eliyle kurduğumuz 10’uncu Gündüz Bakımevi’ni ilçe sakinlerimizin hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşıyorum. Göreve gelmeden önce Küçükçekmeceli bir vatandaş olarak, bu kentin neye ihtiyacı olduğunu çok iyi biliyordum. Buna istinaden, ‘Her Mahalleye Bir Kreş’ sözümüz vardı. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde bu sayıyı 12’ye çıkartmayı planlıyoruz. Ayrıca Fevzi Çakmak Mahallemizden sonra Fatih Mahallemize de ikinci bir ‘Oyun Evi’ kazandıracağız. Projemizle çocuklarımızın eğitim-öğretim hayatına ışık tutarak, annelerinin de istihdama katılmalarına fırsat sunmuş olacağız” diye konuştu.

2019 YILINDAN BU YANA 3 BİN 906 ÇOCUK EĞİTİM GÖRDÜ

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hayata geçirilen Gündüz Çocuk Bakımevlerinin ilki; 2019 yılında Tuna Caddesi’nde bulunan Halkalı Merkez Mahallesi’nde hizmete açılmıştı. İlçede kreş sayısını 10’a yükselten Küçükçekmece Belediyesi’nin Gündüz Çocuk Bakımevlerinden 2019 yılından bu yana 3 bin 906 çocuk faydalandığı belirtildi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!