Beyoğlu Belediye Başkanı Güney’den Filistin paylaşımı: Tüm insanlığı harekete geçmeye çağırıyorum

Güncelleme Tarihi:

Beyoğlu Belediye Başkanı Güney’den Filistin paylaşımı: Tüm insanlığı harekete geçmeye çağırıyorum
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 30, 2024 13:41

Beyoğlu Belediye Başkanı Güney’den Filistin paylaşımı: Tüm insanlığı harekete geçmeye çağırıyorum

Haberin Devamı

İSTANBUL, (DHA)- Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney, İsrail’in Filistin'e karşı gerçekleştirdiği saldırılara ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Güney, paylaşımında, “Yüzyıllardır, farklı köken ve inançlardan binlerce insanımızın barış ve huzur içinde yaşadığı İstanbul ve onun kalbi Beyoğlu’ndan tüm dünyaya, tüm yetkililere, tüm insanlığa bu vahşeti durdurmak için ses vermeye, harekete geçmeye çağırıyorum” dedi.

“BEYOĞLU’NDAN TÜM DÜNYAYA, BU VAHŞETİ DURDURMAK İÇİN HAREKETE GEÇMEYE ÇAĞIRIYORUM”

Paylaşımında, Gazze’de sistematik zulmün devam ettiğini ifade eden Başkan İnan Güney “Refah’ta kendi vatanında mülteci durumuna düşmüş sivilleri vahşice katleden son saldırılar tüm dünyada, kalbi taşlaşmamış insanları bir kez daha kahretti. Yüz yıllardır, farklı köken ve inançlardan binlerce insanımızın barış ve huzur içinde yaşadığı İstanbul ve onun kalbi Beyoğlu’ndan tüm dünyaya, tüm yetkililere, tüm insanlığa bu vahşeti durdurmak için ses vermeye, harekete geçmeye çağırıyorum. Savaş kurallarını, uluslararası hukuku ve insan haysiyetini yok sayan bu barbarlık bizim kaderimiz değildir. İlk günden beri bu bir savaş değil, soykırımdır. Ortadoğu coğrafyası on binlerce insanın yok edilerek, yüzlerce yıl sürecek travmaların sürekli tekrarlanacağı savaş ve katliam sahası olamaz. Bu toprakların kaderi kan gölünde hayata tutunmak değildir. Bu coğrafyanın insanı tüm dünyadaki insanlar kadar değerlidir. Mazlum Filistin halkına yapılan zulüm, sadece canlarımızı almıyor. İnsanlık ailesinin tüm kazanımlarını, uygarlığımızın temellerini ve insanların evrensel eşitlik ve özgürlük idealini de sarsıyor" dedi.

Haberin Devamı

“BU KATLİAMI EN ŞİDDETLİ ŞEKİLDE KINIYORUZ”

Başkan İnan Güney paylaşımının devamında şunlara yer verdi:

“Filistin için tüm dünyada süren vicdan direnişi, acımasız barbarlığa karşı uygar dünyanın direnişidir. Savaş baronları, emperyal güçler ve siyasi hesapları için dünyayı kan gölüne çeviren, mazlumların gözyaşı ile beslenenler bilmeli ki; tarih onları çok kötü hatırlayacak. Yerkürenin dört bir yanındaki Beyoğlulular; hoşgörü çeşmesinden suyunu içmiş, ayrımsız ve ötekisiz bir yaşamı tatmış olanlar, en çok bizler bu savaşa karşı sesimizi çıkarmalıyız. Barış, adalet ve güven içinde yaşamın en temel insan hakkı olduğunu en gür sesle bizler haykırmalıyız. Ömrü cephelerde işgallere direnmekle geçmiş kahraman başkomutanımız, atamız ve kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; yurtta barış dünyada barış parolasını emanet bıraktığı bir milletin ferdi olarak bu zulme karşı çıkmak en çok bizim vazifemizdir. Kendi halkının protestolarına ve karşı çıkmasına rağmen katliama devam eden, Uluslararası Adalet Divanı'nı tanımayan gözü dönmüş Netanyahu’nun kendi iktidarı uğruna giriştiği ve bölgeyi ateşe attığı bu katliamı en şiddetli şekilde kınıyoruz. Barış, uygarlık ve insanlık mutlaka kazanacak. Yaşasın özgür Filistin.”

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!