Başakşehir'de evden ziynet eşyası çalan şüpheliler yakalandı

Güncelleme Tarihi:

Başakşehirde evden ziynet eşyası çalan şüpheliler yakalandı
Oluşturulma Tarihi: Mart 14, 2024 09:34

Başakşehir'de evden ziynet eşyası çalan şüpheliler yakalandı

Haberin Devamı

Ali AKSOYER/İSTANBUL,(DHA )BAŞAKŞEHİR’de girdikleri rezidansta, bir evden yaklaşık 2 milyon lira değerinde ziynet eşyası çaldıkları iddia edilen 3 kadın şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden Şeyma U.’nun daha önceden 97, Ebru U.’nun ise 83 suç kaydı olduğu ortaya çıktı. Şüpheliler işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Başakşehir’de 4 Mart Pazartesi günü meydana gelen olayda, A.M.K.H’nın evine giren hırsızlar, 33 bin 600 dolar nakit para ile değeri 20 bin dolar olan ziynet eşyasını çalarak kaçtı. Hırsızlık Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada şüphelilerin olay öncesinde güvenlik kameralarınca görüntülendikleri ortaya çıktı. Görüntülerde şüphelilerin asansöre binerek hırsızlık yapacakları kata çıktıkları görüldü.

Haberin Devamı

Polis olayla ilgili başlattığı çalışmada kimliklerini tespit ettikleri şüpheliler Şeyma U.(22), Ebru U.(24) ve G.Ç.(11)’yi gözaltına aldı. Asayiş Şube Müdürlüğünde sorgulanan şüphelilerden Şeyma U.’nun daha önceden 97 suç kaydı olduğu ayrı bir dosyadan polis tarafından arandığı ortaya çıktı. Diğer şüpheli Ebru U.’nun ise 83 suç kaydı olduğu belirlendi. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildiler.

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!