Çekmeköy'de tartıştığı eşini öldüren şüpheli adliyeye sevk edildi

Güncelleme Tarihi:

Çekmeköyde tartıştığı eşini öldüren şüpheli adliyeye sevk edildi
Oluşturulma Tarihi: Şubat 27, 2024 17:54

Çekmeköy'de tartıştığı eşini öldüren şüpheli adliyeye sevk edildi

Haberin Devamı

Ali AKSOYER / İSTANBUL, (DHA)- ÇEKMEKÖY'de tartıştığı eşi Emine Ülkü Araz'ı evde rehin aldıktan sonra tabancayla vurarak öldüren Hakan Araz adliyeye sevk edildi. Şüphelinin emniyetteki ifadesinde "Beni aldattığını düşünüyordum. Bu nedenle aramızda kavga çıkmıştı" dediği öğrenildi.

Çekmeköy Güngören Mahalle'sinde bu sabah 04.30 sıralarında Hakan Araz tartıştığı eşi Emine Ülkü Araz'ı evde silahla rehin aldı. Emine Ülkü Araz'ın "Eşim silahla beni rehin alıyor" diye polis ihbar hattına mesaj göndermesi üzerine çok sayıda ekip adrese sevk edildi. Müzakereci ekipler silahlı kocayı, kapıyı açması ve eşini serbest bırakması konusunda uzun süre ikna etmeye çalıştı. Polisin tüm ikna çabalarına rağmen Araz'ın kapıyı açmaması üzerine olay yerine özel harekat polisleri çağrıldı. Özel harekat polislerinin olay yerine geldiği sırada evin içinde 7-8 el silah sesi duyuldu. Özel Harekat polisleri evin kapısını koçbaşı ile kırarak içeri girdi. Polis, şüpheli Araz'ı dairenin balkonunda yakalayarak etkisiz hale getirdi. Vücudunun çeşitli yerlerinden aldığı mermilerle ağır yaralanan Ülkü Araz ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Haberin Devamı

Cinayet Büro Amirliğine getirilen şüpheli Hakan Araz olayla ilgili sorgulandı. Şüphelinin emniyette verdiği ifadede "Beni aldattığını düşünüyordum. Bu nedenle aramızda daha önceden kavgalar çıkmıştı. Yine kavga çıktı. Bu sefer onu öldürdüm" dediği öğrenildi.

Poliste işlemleri tamamlanan şüpheli adliyeye sevk edildi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!