Bağcılar’da “El Ele Tutuşalım Engelleri Aşalım” Projesi

Güncelleme Tarihi:

Bağcılar’da “El Ele Tutuşalım Engelleri Aşalım” Projesi
Oluşturulma Tarihi: Mart 21, 2015 12:23

ENGELLİ BİREYLERİN SOSYAL YAŞAMA KATILDIĞI, SOSYAL AKTİVİTİLERDE BULUNDUĞU VE ATÖLYE ÇALIŞMALARI YAPTIĞI BAĞCILAR BELEDİYESİ ENGELLİLER SARAYI, ANLAMLI BİR PROJEYE DAHA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK. ALAATTİN NİLÜFER KADAYIFÇIOĞLU KIZ MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ, “EL ELE TUTUŞALIM ENGELLERİ AŞALIM” ADLI PROJE KAPSAMINDA ENGELLİLERLE BİR ARAYA GELEREK ÇEŞİTLİ AKTİVİTELERDE BULUNACAK.

Engelli bireylerin sosyal yaşama katıldığı, sosyal aktivitilerde bulunduğu ve atölye çalışmaları yaptığı Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı anlamlı bir projeye daha ev sahipliği yapacak. Alaattin Nilüfer Kadayıfçıoğlu Kız Meslek Lisesi öğrencileri, “El Ele Tutuşalım Engelleri Aşalım” adlı proje kapsamında engellilerle bir araya gelerek çeşitli aktivitelerde bulunacaklar.
Avrupa’da bile az sayıda benzeri bulunan Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı, sosyal ve kültürel projelere ev sahipliği yapıyor. Engelliler Sarayı ile Bağcılar Alaattin Nilüfer Kadayıçıoğlu Kız Meslek Lisesi’nin ortaklaşa düzenleyeceği proje kapsamında engelliler ve öğrenciler birlikte vakit geçirerek değişik aktivitelerde ve değişik branşlarda atölye çalışmalarında bulunacaklar.
“El Ele Tutuşalım Engelleri Aşalım” projesinin açılış programında bir konuşma yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, engellilerin yıllarca görmezden gelindiğini, toplum dışına itildiğini belirterek, “Evlerinde hapis hayatı yaşıyorlardı” dedi.
Bağcılar Belediyesi olarak engellilere insan hakları kapsamında gerekli hizmetleri sunduklarını anlatan Çağırıcı, şöyle konuştu: “Onların sıkıntılarından yola çıkarak ilk olarak hastaların hastaneye taşınmasıyla işe başladık. Ardından Rehabilitasyon Merkezi’ni hizmete açtık. Ülkemizde örneği olmayan ve Avrupa’da az sayıda bulunan Engelliler Sarayı’nı inşa ederek hizmete sunduk. Her gün 10 araçla engelli kardeşlerimizi evlerinden alarak rehabilite oldukları ve meslek öğrendikleri merkezimize getiriyoruz. Onlara her türlü hizmeti ücretsiz sunuyoruz.”
ERKAM AYDAR ŞARKILARIYLA PROGRAMA RENK KATTI
Programın ilerleyen dakikalarında öğrenciler, engelli kursiyerlerle birlikte tiyatro oyunu sergilediler ve işaret diliyle şarkı söylediler. Şarkıcı ve Dizi oyuncusu Erkam Aydar da seslendirdiği parçalarla programa renk katarken Bağcılarlı engelli milli sporcular Hamide Kurt ve Zübeyde Süpürgeci ile öğrenciler de şarkılara eşlik ettiler.
Programda engellilerle bir araya gelen öğrenciler, “Engelli kardeşlerimizle aynı havayı koklayacağız, aynı ortamda güzel aktivitelerde bulunacağız. Onları yakından tanıyarak yardımlaşma ve dayanışma duygularımızı geliştireceğiz” dediler.
Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!