Ana Kucağı öğrencilerinden yıl sonu gösterisi

Güncelleme Tarihi:

Ana Kucağı öğrencilerinden yıl sonu gösterisi
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 29, 2024 16:43

Ana Kucağı öğrencilerinden yıl sonu gösterisi

Haberin Devamı

İSTANBUL, (DHA)- Sultangazi Belediyesi Ana Kucağı öğrencileri yıl sonu gösterisi düzenledi. Öğrencilerin gösterisi renkli görüntülere sahne oldu.

Programa Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, Ana Kucağı eğitmenleri, öğrencileri ve velileri katıldı.

“ÇALIŞAN ANNEMİZİN YÜKÜNÜ ALACAĞIZ”

Ana Kucaklarının sayısını artıracaklarını belirten Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, “Bir işi yapıyorsak eğer çok güçlü yapmalıyız, bizden hizmet alan komşularımız da çok memnun kalmalı. İşte Ana Kucağı tam böyle bir proje oldu. Bugün buradaki velilerimizin ve çocuklarımızın mutluluğunu gözlerinde görebiliyorum. Eğitim bizim için olmazsa olmaz. Okul öncesi eğitim veren Ana Kucaklarımızın sayısını vatandaşlarımızın talebi üzerine artırdık. Yeni dönemde Cebeci’de eğitim verecek Ana Kucağımızda da 200 miniğimizi ağırlayacağız. Üçüncü Ana Kucağımızı da Esentepe de planlıyoruz. İnşallah kısa zamanda ilçemize kazandıracağız. Çok daha fazla çalışan annemizin yükünü alacağız” diye konuştu.

Haberin Devamı

“EĞİTİME DESTEĞİMİZİ HİÇ BİTİRMİYORUZ”

Belediyenin çocuklar için birçok hizmeti olduğunu belirten Dursun, “5-8 yaş aralığındaki özel kabiliyetli çocuklarımızı, akademik kadromuzun yaptığı sınavlar neticesinde Kaşif Çocuk’a kabul ediyoruz. Onlara yetenekleri doğrultusunda kendilerini geliştirebilecekleri çok özel bir eğitim veriyoruz. Bilim Merkezimizde geleceğin sanatçı ve bilim adamlarını yetiştiriyoruz. SEDA’mızda geçlerimizi lise ve üniversite sınavlarına ücretsiz olarak hazırlıyoruz. Üniversiteye giden öğrencilerimizi de yalnız bırakmıyor, onların yol ücretini belediye olarak biz karşılıyoruz. Yani eğitime desteğimizi hiç bitirmiyoruz” diye konuştu.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!