Suriye’deki 60 bin kişiye iftar

Güncelleme Tarihi:

Suriye’deki 60 bin kişiye iftar
Oluşturulma Tarihi: Nisan 03, 2024 15:22

Suriye’deki 60 bin kişiye iftar

Haberin Devamı

Ferhat DERVİŞOĞLU/REYHANLI(HATAY),(DHA)- İHH İnsani Yardım Vakfı, iç savaşın devam ettiği Suriye’de Ramazan ayının ilk 20 gününde 60 bin kişiye iftar verdi.

“Ramazan Kardeşliğe Çağrı” sloganıyla 2024 yılı ramazan faaliyetlerini sürdüren İHH İnsani Yardım Vakfı, iç savaşın devam ettiği Suriye’nin çeşitli bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine düzenli olarak iftar yemeği ikram ediyor. İHH Suriye Çalışmaları Reyhanlı Bölge Ofisi Koordinatörü Zeki Tahiroğlu, Suriye’de Ramazan çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi. Tahiroğlu, Ramazan ayının başından itibaren her gün iftar yemeği dağıttıklarını belirterek, ‘‘Suriye’nin İdlib, Afrin, Azez, el Bab ve Cerablus gibi bölgelerinde her gün 3 bin kişiye iftar yemeği ikram ediyoruz. Ramazan ayının ilk 20 gününde Suriye içerisinde yetim, dul, yaşlı ve ihtiyaç sahibi 60 bin kişiye iftar verdik’’ dedi.

Haberin Devamı

Hayırseverleri ramazan ayının son günlerinde destek vermeye davet eden Tahiroğlu, ‘‘İHH İnsani Yardım Vakfı olarak bu yılki sloganımız Ramazan Kardeşliğe Çağrı oldu. Bu vesileyle hayırseverleri başta savaş bölgeleri olmak üzere tüm dünyadaki mazlum ve ihtiyaç sahiplerine destek vermeye davet ediyoruz’’ diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!