Suriye’deki 15 bin aileye kış yardımı

Güncelleme Tarihi:

Suriye’deki 15 bin aileye kış yardımı
Oluşturulma Tarihi: Mart 20, 2024 11:43

Suriye’deki 15 bin aileye kış yardımı

Haberin Devamı

Ferhat DERVİŞOĞLU/REYHANLI(Hatay),(DHA)- İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından ‘‘İyilik Soğuk Geçirmez’’ sloganıyla yürütülen kış kampanyası kapsamında Suriye’nin kuzeyindeki 15 bin 744 aileye kömür, battaniye, sünger yatak, gıda kolisi, mont ve çizme gibi yardım malzemeleri dağıtıldı.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından ‘‘İyilik Soğuk Geçirmez’’ sloganıyla başlatılan kış kampanyası kapsamında Suriye’nin kuzeyindeki İdlib, Afrin, Azez ve Cerablus bölgelerinde yaşayan savaş mağduru ve ihtiyaç sahibi ailelere kömür, battaniye, sünger yatak, gıda kolisi, mont ve çizme gibi çeşitli yardım malzemeleri dağıtıldı. Yapılan dağıtımlardan yaklaşık 15 bin aile yararlandı. İHH Suriye Çalışmaları Medya Sorumlusu Selim Tosun, yaptığı açıklamada, kış mevsimi boyunca on binlerce kişiye yardım yapıldığını söyledi. Tosun, kış yardım kampanyasının tamamlandığını belirterek, “1 Aralık 2023 ile 22 Şubat 2024 tarihleri arasında yürüttüğümüz kış yardım kampanyamızı tamamladık. Bağışçılarımızın destekleriyle çok sayıda ailenin kış mevsiminde soğuktan korunmasına vesile olduk’’ dedi.

Haberin Devamı

Kış yardım çalışmaları kapsamında 15 bin 744 aileye yardım ulaştırıldığını anlatan Selim Tosun şöyle konuştu:

‘‘Kış kampanyamız boyunca Suriye’nin İdlib, Afrin, Azez ve Cerablus bölgelerinde 3 bin 303 ton kömür, 34 bin 874 adet battaniye, 22 bin adet mont, 37 bin adet çizme, 4 bin adet sünger yatak, 3 bin 139 adet soba ve 8 bin 171 adet gıda kolisi dağıttık. Bu dağıtımlardan 4 bin 608 aile istifade etti. Destek veren bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz.’’ (DHA)

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!