İdlib’deki kamplara her gün 85 bin ekmek

Güncelleme Tarihi:

İdlib’deki kamplara her gün 85 bin ekmek
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 16, 2024 13:03

İdlib’deki kamplara her gün 85 bin ekmek

Haberin Devamı

Ferhat DERVİŞOĞLU/REYHANLI(Hatay),(DHA)-SURİYE’NİN İdlib kenti kırsalındaki kamplarda yaşayan sivillere, İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından her gün 85 bin adet ekmek dağıtılıyor.

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından yapılan yardım çalışmaları kapsamında, Suriye’nin İdlib kenti kırsalındaki çadır kamplarda yaşayan ailelere, her gün 85 bin adet ekmek dağıtılıyor. İHH Suriye Çalışmaları Reyhanlı Bölge Ofisi Koordinatörü Zeki Tahiroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, uygulanan proje sayesinde savaş mağduru ve ihtiyaç sahibi ailelerin düzenli olarak ekmek temin edebildiklerini söyledi.

Projenin Suriye’deki savaşın başladığı 2011 yılından bu yana devam ettiğini belirten Tahiroğlu, “Türkiye ve dünya genelindeki hayırseverlerin un ve nakdi bağışlarıyla Suriye’nin İdlib bölgesindeki 7 farklı fırında ürettiğimiz 85 bin ekmeği düzenli olarak kamplarda dağıtıyoruz. ‘Ekmekler, ailelerin damak tadına uygun olarak hazırlanıyor. Her poşette 7 adet ekmek bulunuyor. Bu çalışmamızdan her gün 12 bin aile istifade ediyor" dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!