Kumlu’da Vali Topaca’ya birifing

Güncelleme Tarihi:

Kumlu’da Vali Topaca’ya birifing
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 26, 2016 09:34

Kumlu’da Vali Topaca’ya birifing

Haberin Devamı

HATAY Valisi Ercan Topaca, Kumlu İlçesi’nde yürütülen hizmetlerle ilgili Kaymakam Adnan Karaosmanoğlu’ndan brifing aldı.
İlçedeki Çok Programlı Anadolu Lisesi toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Yardımcıları Orhan Mardinli, Mahmut Hersanlıoğlu ve Bilal Bozdemir, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Turgay Aras, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Kaymakam Adnan Karaosmanoğlu, Belediye Başkanı İbrahim Paç, il ve ilçe müdürleri ile çok sayıda muhtar katıldı.
Vali Yardımcısı Bilal Bozdemir’in Kumlu İlçesi Genel İdare Yatırım ve Projeleri ile ilgili sunum gerçekleştirdiği toplantı sonrası değerlendirme yapan Vali Ercan Topaca, Kumlu’nun Hatay’ın güzel ilçelerinden biri olduğunu belirterek, “Nüfusu az olmasına rağmen toprakları itibariyle arazisinin önemli bir kısmı sulanabilen verimli arazilerdir. Kumlu, ilimize ve ülkemize katkıları olabilecek potansiyele sahip bir ilçemizdir. Bir anlamda yeni bir ilçe sayılır. 1990 yılında ilçe olmuş ama gördüğüm kadarıyla son 3-5 yıla kadar ihtiyaçlarının önemli bir kısmı karşılanamamış. Ama şu anda büyükşehir olmanın da getirdiği imkânlarla Valilik olarak biz de buradaki faaliyetlere destek oluyoruz. Yapacağımız yatırımlarla da bu kent şirin bir Anadolu ilçesi olacaktır” dedi.
Kumlu’nun, kanal projesinin tamamlanmasından sonra, parklarıyla, yollarıyla, bahçeleriyle temiz, yaşamaktan zevk alınacak bir ilçe olacağını söyleyen Topaca, tüm kamu kurum ve kuruluşların işbirliği ile yürüyen hizmetlerin daha hızlı bir şekilde tamamlanmasına vesile olunacağını kaydetti.
Ak Parti Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi'nin de katıldığı Vali Topaca'nın ilçedeki geçici kabulü yapılan birinci basamak sağlık hizmetlerinin yürütüleceği Entegre Kumlu Devlet Hastanesi, sentetik yüzeyli çim saha inşaatı, Afrin Kanalı, İlçe Emniyet Amirliği’nin inşaatı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun Hatay’ı ziyaretinde 20 Şubat 2017 tarihinde bitirilme sözünü verdiği Reyhanlı Barajı’nı ziyaret ederek gelinen aşamalar ve yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Ferhat DERVİŞOĞLU/KUMLU(Hatay),(DHA)
( )(26.5.2016,FOTOĞRAFLI)

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!