Gümüşhane’de üniversitelilerden yaşlı kadına yardım eli

Güncelleme Tarihi:

Gümüşhane’de üniversitelilerden yaşlı kadına yardım eli
Oluşturulma Tarihi: Kasım 14, 2023 11:33

Gümüşhane’de üniversitelilerden yaşlı kadına yardım eli

Haberin Devamı

Sinan UÇAR/GÜMÜŞHANE(DHA)-GÜMÜŞHANE Halit Zarbun Kız Yurdu’nda kalan Gümüşhane Üniversiteli 14 kız öğrenci, Arzularkabaköy beldesinde tek yaşayan Seher Yakut’un (80) odunlarını kırdı, evinde temizlik yapıp, yemek pişirdi.

Kentte Gümüşhane Üniversitesi’nde öğrenim görüp, Halit Zarbun Kız Öğrenci Yurdunda kalan 14 kız öğrenci, ders dışı zamanlarını olumlu değerlendirmek için Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ’Gönül Bağı’ projesine destek verdi. Yurt müdürlüğü öncülüğünde Arzularkabaköy beldesine gelen öğrenciler, 18’inci yüzyıl başlarına kadar kilise olarak kullanılıp, bölgedeki Türk nüfusunun artmasıyla 1737 yılında camiye çevrilen Kabaköy (Ayasofya) Camisi içinde gönüllü temizlik yaptı. Öğrenciler beldede yalnız yaşayan Seher Yakut’u da ziyaret ederek, yaşlı kadının odunlarını kırarak kışlık yakacağını hazırladı, evinde temizlik yapıp, yemek de pişirdi.

Gümüşhane Üniversitesi Tıbbi Laborant Teknikleri Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Işıl Su Canpolat, projeye katılarak yaşlılara yardım etmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek "Odun kestik, kırdık, halıları temizledik, duvarları ve yerleri sildik. Seher teyzeye yemek yaptık. Bir insana yardımcı olup, ona gerçekten dokunabildiysem ne mutlu bana" dedi.

Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi Mahide Hülya Öztekin de, yaşlıların yanında kalmalarının önemini vurgulayarak, "Yapılan etkinlik sadece projenin dahilinde kalmaması gerekiyor. Şahsı olarak bizlerin yapılması gereken işlemler. Yaşlılarımızın yanında kalmamız gerekiyor" diye konuştu.

Evinde öğrencileri ağırlamaktan memnun kalan Seher Yakut ise, "Allah'a razı olsun. Çok sevindim. Allah emeklerinin karşılığını versin. Camları sildiler, halıları sildiler, evi temizlenirler” dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!