Evlenecek çiftlere ücretsiz salon desteği

Güncelleme Tarihi:

Evlenecek çiftlere ücretsiz salon desteği
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 05, 2023 11:00

Evlenecek çiftlere ücretsiz salon desteği

Haberin Devamı

Sinan UÇAR/KÖSE (Gümüşhane),(DHA)-GÜMÜŞHANE’de Köse İlçe Belediyesi tarafından yapılan sosyal tesis, ilçede evlilik planı yapan genç çiftlere ücretsiz olarak tahsis ediliyor. Köse Belediye Başkanı Turgay Kesler, “Gençlerimizin mutluluğuna ortak oluyoruz” dedi.

Köse Belediyesi tarafından yapımına başlanan Cumhurbaşkanı Millet Parkı projesi 2022 yılında tamamlandı. Yaklaşık 7 milyona mal edilen ve 15 dönümlük arazi içerisinde millet kıraathanesi, kamelya, çocuk parkı, bisiklet parkuru, yürüyüş alanı ile 400 kişi kapasitesi olan sosyal tesis, hizmete alındı. Geçen yıl düğün ve kına organizasyonu yapmak isteyen çiftlere salon ücretsiz tahsis edilen Alparslan Türkeş Sosyal Tesisinde, aynı uygulama artan talep üzerine bu yıl da devam etti. Dünya evine girecek Kürtünlü Hasan Aykut ile Köseli Kübra Nur Alkan da ilçe belediyesi tarafından ücretsiz tahsis edilen salondan yararlanan çiftlerden oldu. Gelin Kübra Nur Alkan, tesiste kına gecesini ücretsiz olarak gerçekleştirdi.

‘ÇİFTLERİMİZE DE BİR JESTİMİZ OLDU’

Köse Belediye Başkanı Turgay Kesler, “Rahmetli Alparslan Türkeş’in ismini verdiğimiz 400 kişilik çok amaçlı sosyal tesisimiz var. Geçen sene burayı açtığımızda ilk yıl olduğu için kimseden ücret almadık. Pandemiden çıkmıştık. Yeni evlenen çiftlerimize de bir jestimiz oldu. Çiftlerimiz çok memnun kaldı. Bizde bu uygulamamızı devam ettirmek istedik. Gençlerimizin mutluluğuna ortak ve ekonomilerine dokunmak için Alparslan Türkeş Sosyal Tesisimizi gençlerimize ücretsiz olarak vermeye devam ediyoruz” dedi.

‘SALONUN ÜCRETSİZ TAHSİSİNDEN HABERİMİZ YOKTU’

Ücretsiz tahsis edilen salonda kına gecesi organizasyonu yapan Damat Hasan Aykut, “Salonun ücretsiz tahsisinden haberimiz yoktu. Sonradan haberimiz oldu. Başkanımızla görüşmeyi yaptık, yardımcı oldular ve salonu ücretsiz bir şekilde tahsis etti. Kendilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

‘BÜYÜK BİR TEŞVİK OLDU’

Salonda kına gecesini düzenleyen Gelin Kübra Nur Alkan da “Kına geceleri çiftler için büyük bir maliyet oluyor. Yakın çevrelerimizde de düğün salonlarının fiyatları yüksek. Köse Belediyesi salonu ücretsiz yaptı. Bizde kına gecemizi ücretsiz bir şekilde yaptık. Maliyet açısından bize yarı yarıya katkı sağlamış oldu.  Düğün masraflarından çekinen gençler içinde büyük bir teşvik oldu” şeklinde konuştu. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!