Yılın ilk ben Antepfıstığına altın

Güncelleme Tarihi:

Yılın ilk ben Antepfıstığına altın
Oluşturulma Tarihi: Haziran 28, 2016 12:43

Yılın ilk ben Antepfıstığına altın

Haberin Devamı

 

KARKAMIŞ (Gaziantep), (DHA)- GAZİANTEP'in Karkamış İlçesi'nde yılın ilk ben Antepfıstığı mahsulünü alan Derde Ünal, Nizip Ticaret Borsası tarafından yarım altın ile ödüllendirildi.

Karkamış'a bağlı Yolağzı Mahallesi’nde çiftçilik yapan Derde Ünal, yılın ilk ben fıstık mahsulünü Nizip Ticaret Borsası’na getirdi. Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı, Derde Ünal'ı yarım altın ile ödüllendirdi.

Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı, Antepfıstığı üretimini teşvik etmek amacıyla her yıl ilk ben fıstığını yetiştiren çiftçilere sembolik olarak yarım altın hediye edildiğini ifade etti. Sarı şunları söyledi:

"2016 yılının ilk ben Antepfıstığı da bugün Nizip Ticaret Borsası’na gelmiş bulunuyor. Tıpkı boz fıstık gibi ben fıstıkta rekor denilebilecek kadar erken bir sürede borsamıza geldi. Daha önceki dönemlerde hiç bu kadar erken bir sürede ben fıstık gelmemişti. Bu noktada çiftçimiz Derde Ünal’ı tebrik ve takdir etmek için buradayız."

İlk ben Antepfıstığını yetiştirdiği için mutlu olduğunu söyleyen Derde Ünal ise hasat mevsiminin bereketli olmasını diledi.

FOTOĞRAFLI

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!