Nizip'te yılın ilk fıstığını getiren çiftçilere altın

Güncelleme Tarihi:

Nizipte yılın ilk fıstığını getiren çiftçilere altın
Oluşturulma Tarihi: Haziran 07, 2016 10:27

Nizip'te yılın ilk fıstığını getiren çiftçilere altın

Haberin Devamı

Metin İLİKSOY/NİZİP (Gaziantep), (DHA) - GAZİANTEP'in Nizip İlçesi'nde, 2016 yılının ilk boz Antep fıstığı Teketaş ve Dashöyük Mahallesi'nden Nizip Ticaret Borsası’na getirildi.

Yılın ilk boz Antep fıstığını yetiştiren çiftçi Abdurrahman Açıkgöz ve Mehmet Emin Kılıçparlar’a, Nizip Ticaret Borsası yöneticilerinin katıldığı törenle ödülleri verildi. Törende konuşan Nizip Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Sarı, "2016 yılının ilk boz Antep fıstığı bugün itibariyle borsaya gelmiş bulunuyor. Geçmiş dönemlere bakıldığında bu yıl rekor denilebilecek bir sürede ilk mahsul borsamıza geldi, bu konuda çiftçilerimizi tebrik ediyorum" dedi.

Bu yıl fıstıkta yüksek verim beklendiğini de dile getiren Başkan Sarı, "Kuraklık bizi biraz korkuttu ama çok şükür korktuğumuz başımıza gelmedi. İnşallah her şey çiftçilerimizin istediği gibi olur, beklentiler karşılığını bulur ve çiftçilerimiz emeğinin karşılığını alır" diyerek üreticilere, sanayicilere ve ihracatçılara hayırlı kazançlar diledi.

İlk fıstığı borsaya getiren 2 çiftçi ise bu durumun kendilerini mutlu ettiğini kaydetti. Yılın ilk fıstığını borsaya getiren çiftçilere altın hediye edildi.

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!