"Yoldaki İzler" Sergisi

Güncelleme Tarihi:

Yoldaki İzler Sergisi
Oluşturulma Tarihi: Şubat 18, 2015 19:58

- Türk Belçika Dostluk ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen sergide Belçikalı 19 sanatçının eserleri yer alıyor - Dernek Başkanı Marien: "Amacımız Türkiye ve Belçika arasında dostluk köprüsü oluşturmak"

Haberin Devamı

ESKİŞEHİR (AA) - Türk Belçika Dostluk ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen, Türkiye ve Belçika arasında göçmen olmanın konu edildiği, "Yoldaki İzler" sergisi, Eskişehir'de açıldı.

Türk Belçika Dostluk ve Kültür Derneği Başkanı Giselle Marien, Atatürk Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi'ndeki sergide gazetecilere yaptığı açıklamada, sanata ve kültüre önem veren bir il olması nedeniyle Eskişehir'i seçtiklerini söyledi.

Türk sanatçıların da Belçika'da sergi açmasını istediklerini belirten Marien, "Amacımız Türkiye ve Belçika arasında dostluk köprüsü oluşturmak" dedi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Jale Nur Süllü de sergiye ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Sergide, çoğunluğu Belçika'dan 19 sanatçının eserlerine yer verildi.

Haberin Devamı

Fotoğraf, video, yerleştirme gibi farklı teknikleri, kauçuk, cam, kumaş, seramik gibi çeşitli malzemelerle tablo ve obje haline getiren sanatçılar, sergi ile Türklerin ülkeye resmi olarak kabul edilmesinden bugüne geçen 50 yıllık sürenin bıraktığı izleri yansıtmayı amaçlıyor.

Sergi 11 Mart'a kadar gezilebilecek.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!