Eğlence Ve Rekreasyon Alanında Ödül Alanlardan Büyükerşen’e Övgü

Güncelleme Tarihi:

Eğlence Ve Rekreasyon Alanında Ödül Alanlardan Büyükerşen’e Övgü
Oluşturulma Tarihi: Aralık 07, 2015 17:56

“Shining Star Awards 2015-Eğlence ve Rekreasyon Ödülleri” törenine 3 ödülle damga vuran Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e diğer ödüllerin sahiplerinden övgüler yağdı.
Eğlence ve rekreasyon alanlarına yönelik farkındalık oluşturmak ve sektörün daha nitelikli hizmetler sunmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Shining Star Awards Eğlence Ödülleri Gala Gecesine, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen aldığı ödüllerle damga vurdu. Büyükerşen, En Başarılı Belediye Parkı Ödülünü “Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı”, En Başarılı Müze Ve Ören Yeri Ödülünü “Balmumu Heykeller Müzesi” ve En Başarılı Festival Ödülünü ise “Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali” ile aldı. Büyük bir başarıya imza atan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen’den, diğer ödülleri kazananlar konuşmalarında ve röportajlarda övgüyle söz ettiler.
Büyükerşen’in belediyecilik alanında bir duayen olduğunu belirten Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, “Ben 30 yıllık belediyecilik deneyimi olan birisiyim, kendisini uzun yıllardır takip ediyorum. Ülkemiz yerel yönetimine olan katkısı, kendisinin sanatçı kimliği ve proje üretme konusunda büyük bir birikime sahip olması, akademisyen olması ile bu güne kadar hepimize örnek olacak belediye başkanlığı sergiledi. Ülkemiz belediyeciliğine çok değer kattığına inanıyorum” dedi.
Yeni Ürün dalında ödül alan Amega Teknoloji Yönetici Ortak Hakan Yıldırıcı ise Büyükerşen için, “Efsane demek istiyorum. Hayranlıkla izlediğimiz, takdir ettiğimiz ve örnek aldığımız çok değerli büyüğümüz. İnşallah O’nu örnek alan ve takip eden, O’na layık olan gençliği temsil ederiz” şeklinde konuştu.
Gecenin sunucusu tiyatrocu Cengiz Küçükayvaz ise, model ve ideal olarak seçilebilecek kişinin Büyükerşen olduğunu ifade ederek, “Neden derseniz; çocuğa inmesini de biliyor, yetişkine, insana, sanata, kültüre, kısacası hayata seslene bilen bir insana kulak kabartmak gerekiyor. Herkese seslenebilen bir insan olmak kolay değildir. Bunu da başaran ender insanlardan biridir Yılmaz Büyükerşen” dedi.
Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali” ile ödül alan Büyükçekmece Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Şahin de Yılmaz Büyükerşen ve belediyecilik için, “İktidar ve muhalefet fark etmez, bu iş bir vizyon meselesidir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinde örnek bir belediye başkanıdır. Yurtiçi ve yurtdışı turistin bir bölgeye, çorak bir araziye nasıl getirileceğini bilen, ülkemizle sınırlı kalmayıp, dünyada da örnek olan bir belediye başkanıdır” ifadesini kullandı.
Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!