AK Partili Deligöz'e göre, bunlar Büyükada ajanları

Güncelleme Tarihi:

AK Partili Deligöze göre, bunlar Büyükada ajanları
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 12, 2016 11:46

AK Partili Deligöz'e göre, bunlar Büyükada ajanları

Haberin Devamı

ERZURUM, (DHA) - AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, 15 Temmuz sabahı Türkiye'ye gelip İstanbul Büyükada'daki Splendid Palas Hotel'de gizli toplantı yaptıklarını ileri sürdüğü 12 yabancı ajanın adlarını açıkladı.
Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, 15 Temmuz günü ABD uyruklular Ahmed Shebl Morsy, Ellen Laipson, Henri Jak Barkey, Julya Romano ile Marma Daoudu, İran uyruklu Alireza Vaezzade, İngiltere uyruklu Ellie Geranmayeh, Rus uyruklu Gibeeult Jaseph, Alman uyruklu Heinz Heriber Blass, İspanya uyruklu Jose Manzano, Afgan uyruklu Massoud Karukhil, Ukrayna uyruklu Roman Lagodka'nın İstanbul Büyükada'da Splendid Palas Hotelde buluştuğunu öne sürdü.  Milletvekili Orhan Deligöz, şunları söyledi:
"İstanbul'da yabancı devletlerden bir grup ajan, içlerinde 3-5 tane Türk'ün de olduğunu bildiğimiz grup, toplanıp darbeyi konuşuyorlar. Bunlar 15 Temmuz'da oteldeydiler. Biz bunları biliyoruz. Hangi saat girdiler, hangi odalarda kaldılar. Bunlar artık tarafımızca bilinmektedir. Bunların yanında birkaç Türk de var. Bunların büyük bir kısmı 15 Temmuz sabahı saat 07.00 civarında otele geliyorlar, bir kısmı da saat 14.00 gibi oteldeler. Belli ki önemli bir konuyu görüşüyorlar. Çünkü toplantı kapalı kapılar ardında yapılıyor. Otelin şöyle bir özelliği var. Otelde kamera yok. Otel öyle planlanmış. Çok kapalı tur şeklinde çalışıyor. Bundan böyle emniyetin orada bir tedbir alması gerektiğini düşünüyorum. Yer yer, zaman zaman ben bu isimleri daha da ayrıntılarını ve hangi nolu odalarda kaldıklarını da açıklayacağım."
ÜZERİNDE 'PENSİLVANYA' YAZILI ÇAN
Orhan Deligöz, toplantıya katılan 3 Türk'ün ismini belirlemek için çalışıldığını belirtti. Ajanların toplantı yapılan otelde üzerinde 'Pensilvanya' yazılı bir çanı unuttuklarını öne süren Deligöz, "Otelde unuttukları bir şey var. Pensilvanya çanı. Ya unutup gidiyorlar, ya da bilinçli işaret bırakıyorlar: 'Biz buradaydık, biz yaptık' diye. Pensilvanya çanı önem arz etmektedir" diye konuştu.
Yunanistan'a helikopterle kaçan darbecilerden de söz eden Orhan Deligöz, aynı helikopterde Türkiye CIA İstanbul masası şefi Fuller'in de bulunduğunu iddia etmişti. 

FOTOĞRAFLI

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!