Çorum'da işten çıkarılan 70 işçi eş ve çocuklarıyla eylem yaptı

Güncelleme Tarihi:

Çorumda işten çıkarılan 70 işçi eş ve çocuklarıyla eylem yaptı
Oluşturulma Tarihi: Eylül 08, 2016 15:25

Çorum'da işten çıkarılan 70 işçi eş ve çocuklarıyla eylem yaptı

Haberin Devamı

Yusuf ÇINAR / ÇORUM, (DHA) - ÇORUM'da bir kağıt fabrikasında işten çıkarılan 70 kişi, eşleri ve çocuklarıyla birlikte eylem yaptı.
Çorum'da bir kağıt fabrikasında çalışan ve sendikaya üye oldukları iddiasıyla işten çıkarılan 70 işçi, bugün Çorum'un Gazi Caddesi Hürriyet Meydanı PTT önünde eşleri ve çocuklarıyla birlikte eylem yaptı. Selüloz-İş Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Aydın Parlakkılıç, Belediye-İş Sendikası Çorum Şube Başkanı Mehmet Şen, Selüloz-İş Sendikası İl Temsilcisi İbrahim Karaman'da eyleme destek verdi. Selüloz-İş Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Aydın Parlakkılıç yaptığı açıklamada, daha önce de Çorum'da buna benzer bir mücadele verdiklerini belirtere şöyle dedi:
"Daha önce yine böyle bir mücadele verdik ve kazandık. Bu mücadelemizde de başarılı olacağız. Hakkımız olanı elde edinceye kadar durmayacağız. Bayram öncesi insanın işsiz kalması kadar kötü bir şey yoktur. Bizler sendika olarak arkadaşlarımızın yanındayız. Bu mücadeleyi bırakmayacağız. Bayramdan önce de arkadaşlarımıza kumanya hazırlayıp kendilerine teslim edeceğiz. Bizler Çorum'daki sanayi odası, ticaret odası ve valimizden bu konuya el atmalarını istiyoruz."

FOTOĞRAFLI

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!