Filistinli çocuklardan Başkan Aktaş’a ziyaret

Güncelleme Tarihi:

Filistinli çocuklardan Başkan Aktaş’a ziyaret
Oluşturulma Tarihi: Aralık 05, 2023 11:56

Filistinli çocuklardan Başkan Aktaş’a ziyaret

Haberin Devamı

Hasan BOZBEY/BURSA, (DHA)-BURSA’da yaşayan Filistinli çocuklar, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret ederek desteklerinden dolayı teşekkür etti.
İsrail’in Gazze’deki saldırıları devam ederken, gelişmeleri gözyaşı ve endişe içerisinde takip eden, Bursa’da yaşayan Filistinli aileler ve çocukları, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı makamında ziyaret ederek desteklerinden dolayı teşekkür etti. Ziyarette çocuklarla sohbet eden Başkan Alinur Aktaş, çocuklara hayallerini ve özlemlerini sorarak nasihatlerde bulundu. Çocuklara çeşitli hediyeler veren Başkan Aktaş, “Bursa’yı sevdiğinizi, Filistin’i  özlediğinizi biliyoruz. Zulüm görenler için dua ettiğinizi de biliyoruz. Cenabı Allah, İsrail’i kahreylesin. Onlar kendi kanlarında boğulacak inşallah. Filistin’in daha güçlü olması için sizin de güçlü olmanız gerekiyor. Aileniz, kendiniz, çevreniz, Filistin için, Gazze için, Türkiye için büyük insanlar olmalısınız. Muhakkak okumalısınız, eğitimli olmalısınız” dedi.
Ziyaretin sonunda Filistinli çocuklar tarafından Başkan Aktaş’a Türkiye ve Filistin bayraklarının yer aldığı ve “Çünkü biz tek milletiz. Ve her zaman Filistin’in yanında olduğunuz için sizlere teşekkür ediyoruz. Sayın Başkan Alinur Aktaş” yazılı tablo hediye edildi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!