Masal Parkı açıldı

Güncelleme Tarihi:

Masal Parkı açıldı
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 17, 2018 15:38

Masal Parkı açıldı

Haberin Devamı

Murat KÜÇÜK/BOLU,(DHA)- BOLU Belediyesi tarafından geçen yıl inşaatına başlanan Masal Park binlerce çocuk ve velilerinin katıldığı törenle açıldı. Açılış sonrası parkı gezen çocuklar gönüllerince eğlendi.

Bolu Belediyesi tarafından Kılıçarslan Mahallesi’nde 14 bin 370 metrekare alana inşa edilen, 19 masal kahramanı ve çizgi film karakterinin yer aldığı Masal Parkı, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılışa, AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediye Başkan Yardımcıları Emine Davarcıoğlu ve Zerrin Biçen, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, BESOB Başkanı Tahir Gayret, siyasiler, kurum müdürleri, vatandaşlar ve çocuklar katıldı.

Makarna ve yumurta ev ile dinozor giriş kapısının misafirlerini karşıladığı alanda, hikaye kitapları, destan, masal ve çizgi filmlere konu olan Bremen Mızıkacıları, Hansel ve Gretel, Taş Devri, Ayı Yogi ve Bobo, Pinokyo, Nuh’un Gemisi, Nasrettin Hoca, Deli Dumrul, Rapunzel, Şirinler, Karagöz ve Hacivat, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Kırmızı Başlıklı Kız, Keloğlan, Kül Kedisi ve Don Kişot’un dev heykelleri çocukların hayal dünyasına hitap edecek.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu'yu dünyada yaşanılabilir kentler içine sokmak için çalıştıklarını belirterek; ''15 yıl önce, şuan bulunduğumuz mekân, çok farklı konumdaydı. Terminal buraya geldi, buranın şekli yeniden planlandı. Adım adım Bolu'yu, dünyada yaşanılabilir kentler içerisine sokmak için çalışıyoruz. Atatürk Orman Parkı ile başladık, orada akşamları, erkekler bile geçmekte zorlanırken yaşayan bir park oldu, Bolulular, sabah namazından gecenin geç saatlerine kadar orayı kullanmaya başladılar. Sonra Karaçayır Parkı geldi, orası canlandı. Şuan en büyük parklarımızdan bir tanesini, Köroğlu Parkını Türk Dünyası ile müşterek yapıyoruz. Şehrin merkezinde, güneyinde ve kuzeyinde yaşayanlar için ve ünü Türkiye dışına çıkacak parklar yapmaya çalışıyoruz." dedi.

Açılış konuşmaların ardından halk oyunları gösterileri yapıldı. Gösteriler sonrasında protokol üyeleri ve çocuklar parkın girişinde kurdele keserek açılışı gerçekleştirdi. çocuklar parkın içerisinde aileleri eşliğinde eğlenceli dakikalar geçirdi. Öte yandan çocuklara parkın içerisinde bulunan 19 masal kahramanının hikâyelerinin anlatıldığı boyama kitapları dağıtıldı.

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!