Bitlis’te kış öncesi koordinasyon toplantısı düzenlendi

Güncelleme Tarihi:

Bitlis’te kış öncesi koordinasyon toplantısı düzenlendi
Oluşturulma Tarihi: Kasım 28, 2023 13:53

Bitlis’te kış öncesi koordinasyon toplantısı düzenlendi

Haberin Devamı

Özcan ÇİRİŞ/BİTLİS,(DHA)-BİTLİS Valis Erol Karaömeroğlu başkanlığında düzenlenen koordinasyon toplantısında, kış ayları öncesi alınacak tedbirler konuşuldu. Vali Karaömeroğlu, gerekli tedbirleri aldıklarını ve kışa 24 saat hizmet esaslı hazır olduklarını söyledi. 

Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Koordinasyon toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Vali Yardımcıları, Göksel Yüksel, İzzet Cem Eser, Jandarma Komutanı Tuğgeneral Eyüp Subaşı, Emniyet Müdürü Ortaç Şekeroğlu, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Özel İdare Genel Sekreteri Adem Aydoğdu, AFAD İl Müdürü Erdal Tunçtan ve ilgili kurum amirleri katıldı.

Toplantı, Bitlis'te 2023-2024 yılı kış mevsiminde alınacak tedbirler İle İlgili  AFAD İl Müdürü Erdal Tunçtan'ın sunum yapması ile başladı. Kış ayları öncesi alınacak tedbirler ve olası meydana gelebilecek olaylarla ilgili kurumların koordinasyonunu anlatan Tunçtan, kurumu ile ilgili istatistiki bilgileri de katılımcılarla paylaştı. Toplantıda ayrıca İl Emniyet Müdürü Yardımcısı, Mehmet Göllükçü, kar yağışı sonrası alınacak trafik tedbirleri ve görevli personel sayıları hakkında bilgilendirmede bulundu. Toplantının devamında ise ilgili kurumların sunumları ve aldıkları tedbirler görüşüldü.

Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, kışa hazır olduklarını, kurumlarla birlikte tedbirlerini aldıklarını belirterek, şöyle konuştu:
“Bakanlığımızın genelgeleri doğrultusunda her yıl rutin olarak yaptığımız kış mevsimi trafik tedbirleri, kışa öncesi almamız gerek tedbirler konusunda ilgili kurumlarımızla bir araya geldik. Tedbirlerimizi aldık. Kararlarımızı gözden geçirdik. Kışa 24 saat hizmet esaslı kışa hazır olarak bekliyoruz. İnşallah bu yıki doğal afet yaşamadan tedbirlik düzenli kaza belanın olmadığı bir kış yaşarız. Kar da berekettir. Zahmetsiz rahmet olamaz. Kurumlarımızla tedbirlerimizi gözden geçirdik. Almamız gereken tedbirleri aldık. Kışa hazır bir şekilde bekliyoruz." (DHA)

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!