Adilcevaz’da köy yollarına sıcak asfalt

Güncelleme Tarihi:

Adilcevaz’da köy yollarına sıcak asfalt
Oluşturulma Tarihi: Eylül 27, 2017 16:16

Adilcevaz’da köy yollarına sıcak asfalt

Haberin Devamı

Salih BEŞKARDEŞ / ADİLCEVAZ (Bitlis), (DHA)- BİTLİS’in Adilcevaz Kaymakamlığı tarafından yapılan çalışmalar kapsamında köy yolları sıcak asfalta kavuştu.
Adilcevaz Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından başlatılan çalışmaların ilk etabında Bahçedere, İpekçayır ve Gölüstü Köyü yolunda sıcak asfalt çalışmaları başladı.
Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Kaymakam Arif Karaman, köy yollarını Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) asfalt ile kaplamak için çalışmalara başladıklarını söyledi.
Karaman, köy yollarına sıcak asfalt çalışmasının ilçede ilk defa uygulandığını ifade ederek, “Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından açmış olduğumuz ihale neticesinde ilk etapta Bahçere, İpekçayır ve Gölüstü köylerimizin ortak kullanımı olan yolda sıcak asfalt çalışmasını başlattık. Buradaki yolun bitmesinin ardından Aygır Gölü ve Yıldız Köylerinin de yollarını sıcak asfalta kavuşturacağız. Başlattığımız çalışmalar kapsamında yaklaşık olarak 10 Kilometre civarında köy yolumuzu sıcak asfalta kavuşturmuş olacağız” dedi.
Bahçedere Köyü Muhtarı Kasım Koyuncu ise yapılan çalışmaların sevindirici olduğunu ifade ederek, “Yapılan çalışma gerçekten çok güzel. Kısa süre önce talebimizi iletmiştik, planlaması yapılarak çalışma gerçekleştirildi. Allah devletimizden razı olsun. İlimizde ilk defa köyümüzün yolları sıcak asfalt ile kaplanmış oldu. Köy halkı olarak yapılan bu çalışmaları olumlu karşıladık. Çalışmalarda başta Kaymakamımız Arif Karaman olmak üzere, emeği geçen herkese ve yüklenici firmaya çok teşekkür ediyorum. Bir Köy muhtarı olarak yapılan bu çalışmalardan dolayı kendimi çok şanslı hissediyorum. Allah devletimize zeval vermesin” dedi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!