Bingöl’de polisin sahadaki ekip araçlarının sayısı arttırıldı

Güncelleme Tarihi:

Bingöl’de polisin sahadaki ekip araçlarının sayısı arttırıldı
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 22, 2024 13:21

Bingöl’de polisin sahadaki ekip araçlarının sayısı arttırıldı

Haberin Devamı

Aziz ÖNAL/BİNGÖL, (DHA)- BİNGÖL’de İl Emniyet Müdürlüğü’ne alınan 5 araçla, sahada görev yapan ekip sayısı 71’e yükseldi.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, kentte asayiş ve güven ortamına katkı sunması amacıyla 5 yeni araç alındı. Alınan araçlarla sahadaki araç sayısı 71’e yükseldi. Vali Ahmet Hamdi Usta, İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen programda, İl Emniyet Müdürü Şükrü Orhan'dan çalışmalara ilişkin bilgi alarak araçları inceledi. Programa, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Bilgihan Yeşilyurt, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Enes Üçgül, emniyet müdür yardımcıları ve personeller katıldı. Kurban kesilmesi ve dua edilmesinin ardından ekipler, yeni araçlarıyla hizmete başladı.

‘EMNİYET VE ASAYİŞİ DAHA İYİ BİR NOKTAYA TAŞIYACAĞIZ’

Programda yaptığı konuşmada, kentte göreve başladığında 44 ekibin bulunduğunu belirten Vali Usta, “Emniyet mensuplarının gelişen ve değişen şartlara ayak uydurabilmesi, görevlerini daha etkili ve verimli yapabilmeleri için modern araçlarla donatılmaları, teknolojik altyapılarla desteklenmeleri büyük önem taşıyor. Göreve başladığımız zaman 44 ekibimiz, 2 radarımız vardı. Bugün hizmete alacağımız araçlarla da Bingöl genelinde ekiplerimizin sayısı 71’e ulaştı. Emniyet ve asayiş açısından Bingöl’ü daha ileriye taşımak için emniyetimizle, jandarmamızla çok büyük çalışma içerisindeyiz. Tabii ki yaptıklarımız hiçbir zaman yeterli değil, daha iyisini yapmaya devam edeceğiz. Artık bürolardaki arkadaşları da dışarıya çıkartarak yeni araçlarla beraber ekip sayımızı 71’e yükselttik. Hemen hemen yüzde 60-70’lik bir artışa tekabül ediyor bu. Bundan sonra emniyet ve asayişi hep beraber daha iyi bir noktaya taşıyacağız diye düşünüyorum” dedi.(DHA)

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!