Davutlar Yeni Camiye Kavuşuyor

Güncelleme Tarihi:

Davutlar Yeni Camiye Kavuşuyor
Oluşturulma Tarihi: Aralık 22, 2015 05:37

DAVUTLAR CAMİSİNİN TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILDI

Kuşadası’nın Davutlar Mahallesi’nde yeni bir caminin yapımına başlandı.
Daha önce aynı yerde bulunan caminin kullanılamaz hale gelmesinin ardından Hayırsever iş adamı Hikmet Bayrak tarafından aynı yere yenisi yaptırılan caminin temel atma törenine protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Aydın Müftüsü Ömer Kocaoğlu, Kuşadası İlçe Müftüsü Vehbi Akşit, Kuşadası Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Çengel ve çok sayıda vatandaşın katıldığı temel atma töreni dualarla başladı.
Törende konuşan Kuşadası İlçe Müftüsü Vehbi Akşit “Daha önce burada bulunan cami de yine hayırseverler tarafından yapılmış ve ibadete açılmıştı. Fakat çok eskimişti. Davutlar’a yakışır bir cami yapmak amacıyla, vatandaşlarımızın ısrarlı talepleri ile bu caminin yıkılıp yeniden yapılması konusunda gayretler sarfedildi. Caminin yapılması için resmi olarak çaba gösteren teşekkür ederim. Caminin yapımını üstlenen güzel kardeşimiz Hikmet Bayrak’a da ayrıca teşekkür ediyorum. Allah hayrını kabul etsin” dedi.
Caminin yapımını üstlenen Hikmet Bayrak da inşaatın en kısa sürede tamamlanarak, camiyi kısa süre içerisinde hizmete ve ibadete açmayı hedeflediklerini söyledi. Tören sonunda vatandaşlara keşkek hayrı dağıtıldı.
Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!