Üniversite öğrencilerinden fotoğraf sergisi

Güncelleme Tarihi:

Üniversite öğrencilerinden fotoğraf sergisi
Oluşturulma Tarihi: Nisan 17, 2024 09:52

Üniversite öğrencilerinden fotoğraf sergisi

Haberin Devamı

ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nin kuruluşunun 25. yılında Fotoğraf Bölümü tarafından düzenlenen 'Kentler/İzler/Yüzler' adlı seçki Antalya'da Dokumapark Modern Sanatlar Galesi'nde sanatseverlerle buluştu.

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sibel Paşaoğlu Yöndem, Fotoğraf Bölümü Başkanı Nafia Özdemir Hanyaloğlu ve Fotoğraf Bölümü öğrenci temsilcisi Yağmur Didar Uysal'ın açılış konuşmasını yaptığı serginin konusu derslerde üretilen çalışmaların ortaklığıyla oluşturuldu. Fotoğraf Bölümü Başkanı Nafia Özdemir Hanyaloğlu, "Deneysel fotoğraf, belgesel fotoğraf ve video tasarımı dersleri, kentlere farklı bakma biçimleri geliştirmeyi hedeflerken, kentte yaşayanları ve mekanla kurdukları sosyolojik, kültürel ve tarihsel ilişkileri de görselleştirmeyi amaçlamaktadır" dedi.

Haberin Devamı

Fotoğraf Bölümü Başkanı Hanyaloğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

"İzler başlığı altında toplanan fotoğraflar, soyut fotoğraf, deneysel fotoğraf ve stüdyo derslerinde üretilen çalışmaların seçkilerinden oluşmaktadır. Portre, moda ve tanıtım dersleri ise farklı üretim tarzlarıyla, yüzlerin hem biçimsel hem de anlamsal derinliğine odaklanmaktadır. Sergide ayrıca BASE, Moon and Stars Project, Sanata Bi Yer gibi oluşumların seçkisine giren öğrencilerimizin fotoğraf çalışmalarına da yer verilmektedir. Fotoğrafın farklı alanlarını kapsayan sergideki çalışmalar, geçmiş gelecek ve şimdiyle ilgili zamansal kurguları, yapay zeka desteğiyle üretilmiş hibrit çalışmaları, doğaya yeni bakma biçimlerini, sektörel ve teknolojik yeni gelişmeleri de sunan geniş bir alanı görselleştirmektedir."

2023-2024 Eğitim- Öğretim döneminde 43 öğrenciye ait farklı boyutlarda 48 adet siyah beyaz ve renkli fotoğrafların yanı sıra 3 adet videonun gösterime sunulduğu sergi 05 Mayıs'a kadar açık kalacak. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!