Muhtarlık görevini babasından devraldı

Güncelleme Tarihi:

Muhtarlık görevini babasından devraldı
Oluşturulma Tarihi: Nisan 14, 2024 14:30

Muhtarlık görevini babasından devraldı

Haberin Devamı

Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA'nın 10 binden fazla nüfusa sahip Deniz Mahallesi'nin yeni muhtarı Mehmet Zafer Öztürk, eski muhtar babası Mustafa Öztürk'ten (76) görevi devraldı.

Deniz Mahallesi'nin 15 yıldır muhtarlığını yapan Mustafa Öztürk, yorulması ve sağlık sorunları nedeniyle muhtarlığa yeniden adaylığını koymayacağını açıklamış, semt sakinleri de Muratpaşa Belediyesi'nden emekli iki çocuk babası Mehmet Zafer Öztürk'ün aday olmasını teklif etmişti. Yoğun istek üzerine oğul Öztürk göreve talip oldu. Mehmet Zafer Öztürk'ün karşısına üç aday çıktı. En yakın rakibiyle arasında 90 oy fark olan Öztürk, 728 oyla yaşadığı mahallenin yeni muhtarı seçildi.

BABAYA TEŞEKKÜR PLAKETİ

Haberin Devamı

Listesinde yer alan azalar Sami Tecimen, Ömür Kahyaoğlu, Bülent Yıldırım, Dicle Kaçmaz, Cenk Aytuğ, Güzide Demirhan, Ali Küçük, Sadegül Subaycan ile birlikte muhtarlık görevine başlayan Mehmet Zafer Öztürk, mahallesine 15 yıl hizmet veren eski muhtar babası Mustafa Öztürk'ün elini öpüp, plaket ve çiçek sunup teşekkür etti. Muhtarlık görevini oğluna devreden Öztürk, "Oğlum azaların ile birlikte yolununuz açık olsun, güzide mahallemize sahip çıkın, sorunların çözümü için canla başla çalışın" dedi.

MAHALLEDE KOLLAR SIVANDI

Muhtarlık görevini babasından devralmanın onurunu, heyecanını yaşadığını ifade eden Mehmet Zafer Öztürk, "Babama muhtarlık yaptığı süre içinde hep yardımcı olmuştum. Mahallemizi çok iyi tanıyorum, sorunlarını da çok iyi biliyorum. Mahalle sakinlerimizle birlikte başta çocuklarımıza yeni park alanları, gençlerimize spor tesisleri kazandırmak, diğer sorunlarımızın da çözümü için canla başla çalışacağız" mesajını verdi.

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!