Expo 2016'da türkü, romantizm ve coşku bir arada

Güncelleme Tarihi:

Expo 2016da türkü, romantizm ve coşku bir arada
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 24, 2016 14:13

Expo 2016'da türkü, romantizm ve coşku bir arada

Haberin Devamı

 

ANTALYA, (DHA) - EXPO 2016 Antalya'da yerli sanatçıların sahne aldığı konser serisinde Turkcell büyük amfi tiyatroda sevilen isimler Volkan Konak, Kutsi, Zerrin Özer ve Berksan konser verdi.

Expo 2016 Turkcell büyük amfi tiyatroda Kral FM'in program yapımcılarından sevilen isim Gezegen Mehmet'in sunumuyla renklenen gecede ilk olarak Kutsi sahneye çıktı. Dillerden düşmeyen şarkıları ve söz yazarlığındaki başarısının yanı sıra oyunculuk performansıyla da beğeni toplayan Kutsi, Expo 2016 büyük amfi tiyatroda sevilen şarkılarını seslendirdi. Ağırlıklı olarak romantik şarkılar söyleyen Kutsi'ye hayranları da eşlik etti.

Expo 2016 Antalya'da sahne almasında emeği geçenlere teşekkür eden Kutsi, "Burada şarkı söylüyoruz, şarkılarımızı sizinle paylaşıyoruz. Bu paylaşım benim için çok önemli. Bir nebze de olsa gönüllere su serpiyoruz. Şu yaşadığımız acı dolu günlerde şehit ailelerine başsağlığı ve saygılarımı iletiyorum" dedi.

VOLKAN KONAK KARADENİZ RÜZGÂRI ESTİRDİ

Kutsi'nin ardından sahneye çıkan Karadeniz türkülerinin güçlü sesi Volkan Konak da Expo 2016 Antalya'da Turkcell büyük amfi tiyatroyu dolduran 5 bin kişi için şarkılarını seslendirdi. Sahnede Karadeniz rüzgârı estiren Volkan Konak, şarkı aralarında seyircilerle sık sık konuştu. Volkan Konak, "Hiçbir zaman sahte duygularla size seslenmedim. Anne sütü gibi gürül gürül kutsal duygularla, yârin yanağı kadar yumuşacık duygularla, Anadolu sevdası gibi yaman mı aman duygularla. Biz de sahte duygu yok. Biz de duruma göre pozisyon almak yok. Biz kitabı ortadan açanlardanız" dedi.

Volkan Konak, hareketli türkülerle amfi tiyatroyu coşturdu. Ünlü sanatçının yaptığı esprilerle gülen vatandaşlar, 'Mimoza Çiçeği', 'Yarim Yarim', 'Dostum Dost' gibi parçalarda ise duygu dolu anlar yaşadı.

ZERRİN ÖZER DUYGULANDIRDI

Türk pop müziğinin güçlü sesi Zerrin Özer ise Expo 2016 gösteri salonunda sahne aldı. Geçirdiği rahatsızlık sonrası uzun süre tekerlekli sandalye kullanmak zorunda kalan Özer, şarkılarını bir süre ayakta seslendirdi, zaman zaman da sahnedeki koltuğa oturdu. Sevenlerinin dualarıyla ayakta kalmayı başardığını söyleyen sanatçı, "Ben sizi çok özledim. Biliyorsunuz bir rahatsızlık geçirdim, 3 kez ameliyat oldum. Şimdi yavaş yavaş sizlerin sevgisiyle böyle ayakta duruyorum" dedi.

Konser boyunca eskimeyen şarkılarını söyleyen Zerrin Özer, 'Hani Dünya Tatlısı', 'İftira', 'Kıyamam' gibi sevilen şarkılarını konseri izleyenlerle birlikte söyledi. Zerrin Özer'e sanatçı dostu Kutsi de destek verdi. Kutsi, Turkcell amfi tiyatrodaki konserinin ardından Zerrin Özer'in sahne aldığı gösteri salonuna gitti. Özer ve Kutsi 'Kar Beyazdır Ölüm' isimli parçayı seslendirdi.

Zerrin Özer'in ardından sahneye çıkan Berksan ise 'Çilek', 'Unutamam', 'Bay Bay' gibi parçalarla izleyenleri coşturdu. Sempatik tavırlarıyla özellikle genç kızların ilgiyle izlediği Berksan, hareketli şarkılara ağırlık verdiği konserinde ilgiyle izlendi.

FOTOĞRAFLI

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!