Expo 2016'da Orhan Gencebay şarkıları seslendirildi

Güncelleme Tarihi:

Expo 2016da Orhan Gencebay şarkıları seslendirildi
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 25, 2016 13:21

Expo 2016'da Orhan Gencebay şarkıları seslendirildi

Haberin Devamı

 

ANTALYA, (DHA) - EXPO 2016 Antalya'da 'Orhan Gencebay Birlik ve Beraberlik Gecesi' düzenlendi. Programda sahneye çıkan sanatçılar Orhan Gencebay şarkıları seslendirdi. Gecenin finalinde ise sahneye Orhan Gencebay çıktı. "Bu gece gönüllerin birliği gecesi, vatan aşkının gecesi, bu gece aşkların gecesi" diyen Gencebay, sanatçı dostlarına ve izleyenlere teşekkür etti.
Expo 2016 Antalya'daki kır aktivite alanı, birbirinden ünlü sanatçılara ev sahipliği yaptı. 'Orhan Gencebay Birlik ve Beraberlik Gecesi'nde Manga, Berksan, Cengiz Kurtoğlu, Ferhat Göçer, Hande Yener, Kıraç, Kutsi, Manga, Nükhet Duru, Rafet El Roman, Seksendört, Tan, Ümit Besen, Volkan Konak, Yavuz Bingöl, Zara ve Zerrin Özer sahneye çıktı.
Gezegen Mehmet ve Afrikalı Ali'nin sunumlarıyla renklenen gecede sahneye çıkan sanatçılar, Orhan Gencebay'ın sevilen şarkılarını seslendirdi. Alanı dolduran binlerce sanatsever de Gencebay şarkılarıyla unutulmaz anlar yaşadı. Sanatçılar seslendirdikleri şarkılarının yanı sıra birlik ve beraberlik mesajları da verdi. Gencebay'ın sanatı ve kişiliğine övgüler yağdıran sanatçı dostları, sahneye çıkmakta duydukları mutluluğu dile getirdi.
GENCEBAY TEŞEKKÜR ETTİ
Programın sonunda ise sahneye usta sanatçı Orhan Gencebay çıktı. Gencebay, 'Batsın Bu Dünya' ve 'Gelin Birlik Olalım' şarkılarını hayranlarıyla birlikte seslendirdi. Kendisini yalnız bırakmayan sanatçılara teşekkür eden Gencebay, "Bu gece gönüllerin birliği gecesi, vatan aşkının gecesi, bu gece aşkların gecesi" diye konuştu.
Sanatçı dostları ve hayranlarıyla birlikte olmaktan son derece mutlu olduğunu dile getiren Gencebay, "Bu güzel günde sizlerle beraber olduğum için son derece mutluyum, gururluyum, sizleri çok seviyorum" dedi. Gencebay, kendisiyle özdeşleşen 'Berhudar olun' sözüyle herkese teşekkür etti.
YENİ BESTESİNİN SÖZLERİNİ OKUDU
Gencebay birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği gecede Türkiye sevgisini anlattığı yeni bestesinin sözlerini de sevenleriyle paylaştı. Gencebay'ın yeni bestesinin sözleri şöyle:
"Sen benim cennetim, hür vatanımsın
Sen ecdadımın yadigarısın
Varlığım uğruna armağan olsun
Vatanım, toprağım, canım Türkiyem
Hem ekmeğim hem suyumsun
Vazgeçilmez namusumsun
Aşığınım, dünya duysun canım Türkiyem
Uğrunda can veren canlarımız var
Çıktık sonsuza bayrağımızla
Allah'ın yolunda imanımızla
Biz bize yeteriz canım Türkiyem
Hem ekmeğim hem suyumsun
Vazgeçilmez namusumsun
Aşığınım, dünya duysun canım Türkiyem."
Uzun süre alkışlanan Gencebay'a gecenin sonunda Expo 2016 Antalya'da 'Küçük Ağa Sihirli Ormanda' oyununu sahneleyen oyuncu Emir Berke Zincidi ve arkadaşları çiçek verdi. Orhan Gencebay, hayranlarını selamlayarak sahneden ayrıldı.

FOTOĞRAFLI

 

 

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!