EXPO 2016 Antalya'ya doğru

Güncelleme Tarihi:

EXPO 2016 Antalyaya doğru
Oluşturulma Tarihi: Mart 04, 2016 13:43

- Türkiye'nin ilk kez ev sahipliği yapacağı EXPO 2016 Antalya'ya katılım için sözleşme imzalayan Hong Kong, "İpek Yolu Bahçesi" kuracak- Hong Kong İpek Yolu Birliği Genel Müdür Yardımcısı Luo Jie:- "EXPO, bütün dünyanın bildiği çok prestijli bir proje, daha önce de pek çok EXPO'ya katıldık. Bu organizasyonu çok önemsiyoruz"

Haberin Devamı

ANTALYA (AA) - Hong Kong, Türkiye'nin ilk kez ev sahipliği yapacağı EXPO 2016 Antalya'ya katılım için sözleşme imzalayan 34'üncü ülke oldu.

EXPO 2016 Antalya'dan yapılan açıklamaya göre, Çin Halk Cumhuriyeti'nin onayıyla EXPO 2016 Antalya'ya katılma kararı alan Hong Kong'un İpek Yolu Birliği Genel Müdür Yardımcısı Luo Jie, Antalya'nın Aksu ilçesindeki sergi alanına geldi.
Proje ve Yapım İşleri Direktörlüğünün sunumunu izleyen ve proje hakkında bilgi alan Luo Jie, bin 121 dönümlük sergi alanını araçla gezdi. Ardından, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Vekili Faik Akturan ile Luo Jie, katılım sözleşmesine imza attı. Hong Kong ile EXPO 2016 Antalya'ya katılan ve resmi katılım sözleşmesi imzalayan ülke sayısı 34 oldu.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Luo Jie, dış bahçede ve büyük bir alanda yer almak istediklerini kaydederek, Hong Kong'u daha iyi tanıtmak istediklerini belirtti. Jie, "Bu bütün dünyanın bildiği çok prestijli bir proje. Daha önce de pek çok EXPO'ya katıldık. Bu organizasyonu çok önemsiyoruz" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

Kuracakları bahçeye, "İpek Yolu Bahçesi" adını vereceklerini vurgulayan Jie, şunları kaydetti:
"Hong Kong, İpek Yolu'nun deniz tarafının bir parçasıydı. Oradan başlayıp Hindistan aracılığıyla dünyanın birçok yerine nasıl gelmiş biz ondan bahsedeceğiz. İklim değişikliği, ekolojik dengeler şu an dünyamızı yakından ilgilendiren konular. Daha çok bu yeşil şehir, yeşil ülkeler ve ekolojinin korunması gibi konular bizim ilgimizi çekti ve bunlara aynı şekilde katkıda bulunmak istiyoruz. Çünkü gelecek nesillere daha yeşil bir çevre bırakmamız gerekiyor."
Genel Sekreter Vekili Akturan, ziyarette Luo Jie'ye şakayık hediye etti.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!